fbpx

Aktuality

Revolučná novinka – sound masking

Sound masking, teda maskovanie ruchov zvukom, je inteligentné zvukové riešenie, ktoré prekrýva rušivé zvukové prvky a dodáva tak práci, či komunikácii v otvorených priestoroch súkromie.  Je to ideálne riešenie pre miesta s väčším množstvom ľudí, akými sú napríklad open space pracoviská, čakárne, chodby či iné otvorené priestory. Táto smart technológia zjemní vravu v otvorenej kancelárii, minimalizuje rušivé zvukové a komunikačné prvky v otvorených priestoroch, ale aj zamaskuje hlasy vychádzajúce zo zasadacej miestnosti počas mítingu a dodáva tak súkromie konverzácií, koncentráciu na prácu a dokonca ochranu osobných či citlivých údajov.

Čo prináša SOUND MASKING ?

 • zvýšenie súkromia
 • ochrana osobných údajov
 • rozptýlenie hluku
 • príjemné pracovné prostredie
 • vyššia sústredenosť a produktivita
 • spokojnosť zamestnancov

Prečo je soundmasking účinný?

 • spektrum – signál vysielaný reproduktormi sa nachádza v zvukovom spektre hovoreného slova
 • hlasitosť –  je nastavená tak, aby prekrývala ľudskú reč nie však ju rušila
 • zóny –  nezávislé nastavenie v rôznych priestoroch v ktorých chceme dosiahnuť požadovaný efekt
 • rovnomernosť – zvuk je rovnomerne distribuovaný do celej zóny

Akustické súkromie je problém súčasných kancelárskych priestorov a miest s výskytom väčšieho množstva ľudí nachádzajúcich sa v otvorených priestoroch, kde počuť každé jedno slovo. Štatistiky dokazujú, že až 60% pracovníkov je nespokojných s ich súkromím pri komunikácií.  Preto spoločnosť BIAMP prináša inovatívny Sound Masking systém, ktorý má niekoľko verzií riešení a zariadení, ktoré maskujú zvukové ruchy podľa toho, kde a ako je potrebné.  K dispozícii sú dve systémové riešenia QT PRO a DYNASOUNDPRO, ktoré môžno zvoliť podľa náročnosti priestorov a požadovanej funkcionality.

Systém QtPRO® dokáže do pracovného prostredia priamo zo stropu rovnomerne rozptýliť nenápadný zvuk špecificky určený na maskovanie ľudskej reči. Výsledkom je tak konzistentný a pohodlný zvuk v celej miestnosti. Zníženie zrozumiteľnosti reči druhých tiež napomáha vyššej koncentrácii, produktivite a celkovej spokojnosti zamestnancov.

Tento efektívny a jednoduchý systém pozostáva z vysielača Qt® a riadiaceho modulu. Všetko, čo je potrebné na ich pripojenie sú iba štandardné káble. Toto riešenie sa dá prispôsobiť na mieru podľa toho chcete zvuk maskovať v malej kancelárii alebo vo veľkom open space či inom priestore.

Systém QtPRO®

Inštalácia – direct field (priame) – zvuk je vysielaný priamo smerom dole do priestoru/pracoviska

 

Inštalácia – in plenu (nepriame) – zvuk sa vysiela smerom hore (do stropu), kde sa odráža a pokračuje dole do priestoru/pracoviska

 

V prípade potreby maskovania reči vo viacerých miestnostiach s plne nastaviteľnou celou sieťou reproduktorov, môžete siahnuť i po vyššej rade systému – Dynasound PRO®. Pomocou tejto novinky dokážete ovládať každý reproduktor samostatne a vyladiť tak systém presne podľa potreby.  Výhodou tohto systému je, že pridáva neviditeľnosť, pretože reproduktory môžu byť umiestnené do zníženého stropu  alebo dvojitej podlahy. Tým sa dosiahne čistá a neviditeľná inštalácia, ktorá účinne prekrýva presluchy medzi miestnosťami.

Výhody:

 • každý reproduktor je samostatne ovládateľný
 • vynikajúca kontrola
 • riadenie a kontrola po sieti
 • neviditeľná inštalácia

 DynasoundPRO®

Inštalácia – in plenu (nepriame) – zvuk sa vysiela smerom hore (do stropu), kde sa odráža a pokračuje dole do priestoru/pracoviska

 

Inštalácia – in plenu (nepriame) – zvuk sa vysiela smerom hore (do stropu), kde sa odráža a pokračuje dole do priestoru/pracoviska

 

Zdielanie článku:
odborná konzultácia
odborná konzultácia Odborná konzultácia