fbpx

Aktuality

Vicoustic prináša akustické riešenie do kancelárií – VICOFFICE

Kvalita zvuku a akustika priestorov sú dnes problém s ktorým sa stretávame čoraz častejšie. Či už sú to hlučné zariadenia, ľudská komunikácia, písanie na klávesnici alebo len nadmerný šum prostredia, výsledok je rovnaký – hluk a rušenie. Nemusí však tomu tak byť !

Doplnky, ktoré dokážu oživiť a spestriť priestor môžu tiež výrazne zredukovať akustické problémy. Poskytujeme riešenia šité na mieru, kedy sa hlučné a nepríjemné prostredie dokáže zmeniť na komfortné a pokojné miesto.

Prečo by ste mali odhlučniť priestory?

  • nič neovplyvňuje zvuk viac ako akustika miestnosti

Myseľ sa snaží oddeliť priamy a odrazený zvukový signál, čo v realite nie je možné pretože odrazený zvuk prichádza k ušiam len s veľmi malým oneskorením. To spôsobuje únavu mysle, ktorá musí neustále pracovať a tým znižuje vašu efektivitu a komfort pri práci.

  • akustika je to prvé čo začnete vnímať

Hneď ako vstúpite do miestnosti ste zasiahnutý jej akustikou. Tá ovplyvňuje celkový dojem priestoru, či už v pozitívnom alebo negatívnom zmysle.

Decorative wall panels - concrete
  • Pokiaľ je akustika neregulovaná – tvrdé povrchy a žiadna akustická úprava, cítite sa ťažký a stresovaný, čo má negatívny vplyv na výkonnosť organizmu.
  • Ak je akustika príliš tlmená, budete mať pocit stiesnenia a to tiež ovplyvňuje vašu prácu a vaše výsledky.

Čo prináša akustické vyváženie?

  • Ttlmenie zvukových odrazov čo zvyšuje zrozumiteľnosť pri konverzácií.
  • Ľudia vykonávajúci telefonáty respektíve video konferenčné hovory nebudú rušiť ostatných.
  • Ideálne vyváženie hluku. Nedostatok hluku v pozadí vplýva negatívne na súkromie konverzácií, prílišný hluk má zas za následok úpadok koncentrácie a efektivity pri vykonávaní úloh.
vicoffice_vysvetlenie

Riešenia šité na mieru

Osobitné posúdenie oblastí podľa aktivít, ktoré sa v nich vykonávajú. Individuálnym akustickým vyvážením každého miesta dosiahnete vynikajúcich podmienok na pracovisku, čo zabezpečí maximálny komfort a sústredenosť pri práci. Vhodné akustické prvky spôsobujú zníženie množstva odrazeného zvuku a redukujú hluk.

A. recepcia
B. konferenčná miestnosť
C. malá zasadačka
D. miestnosť na zábavu
E. open office
F. kancelária
G. viacúčelová miestnosť
H. kuchynka
I. sklad, archív, technická miestnosť
J. miestnosť na oddych

Správnym výberom akustických prvkov sa dosiahne optimálna hodnota dozvukov v každej miestnosti. Vaše konverzácie tak budú čisté a zrozumiteľné a ruch z vedľajších miestností alebo pracovných miest bude dostatočne tlmený. Už sa viac nebudete musieť prekrikovať a rušiť pri práci.

vicoffice_vizualizácia_2
Zdielanie článku:
odborná konzultácia
odborná konzultácia Odborná konzultácia