Ako MediaTech dostal svoje
audiovizuálne riešenia do sveta

forbes titulka mobil

Ako MediaTech dostal svoje audiovizuálne riešenia do sveta

Svetové úspechy slovenskej firmy v magazíne Forbes

Spoločnosť MediaTech je na trhu už viac ako 25 rokov, počas ktorých sa stala rešpektovanou autoritou v audiovizuálnej oblasti nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Vďaka svojmu know-how patrí medzi svetovú špičku. O pôsobení doma i v zahraničí a o úspechoch firmy hovorí Bohumil Tonkovič, generálny riaditeľ spoločnosti MediaTech a Michaela Tonkovičová, marketingová manažérka.

Vaša značka AudioPressBox je v zahraničí považovaná za špičku. Čo vás viedlo k jej založeniu?

MediaTech sme z profesionálnej audio firmy postupne transformovali na komplexného systémového integrátora audiovizuálnych riešení. Už od začiatku pôsobenia prinášame na Slovensko nadčasové svetové trendy. Vždy sme mali ambíciu pôsobiť celosvetovo, čo vyústilo do vzniku našej divízie AudioPressBox, ktorej produkty vyvíjame a vyrábame na Slovensku a exportujeme do celého sveta. Zariadenia AudioPressBox sa používajú na distribúciu audio signálu pre novinárov a médiá pri tlačových konferenciách. Naše riešenia využili aj také prestížne podujatia, ako sú Eurovízia, Dubai World Expo či konferencie OSN. AudioPressBox je používaný aj v Európskom parlamente a Európskej komisii a v mnohých iných svetových inštitúciách.

Ako sa vám podarilo vybudovať celosvetovú sieť partnerov?

Pravidelne sa zúčastňujeme a vystavujeme na medzinárodných výstavách a audiovizuálnych konferenciách. Práve tie nám poskytujú priestor na nadviazanie kontaktov a spolupráce. Momentálne máme vybudovanú sieť s viac ako šesťdesiatimi partnermi, ktorí pôsobia v krajinách, ako sú Spojené štáty americké a Kanada, ale aj v takých exotických krajinách, ako sú Keňa alebo Trinidad a Tobago.

Spoločnosť MediaTech získala nepochybne aj vďaka týmto výstavám a realizáciám nielen dobré meno, ale aj potrebnú dávku sebavedomia, ktoré firma pre svoj rast potrebuje. V čom všetkom ešte vidíte benefity zahraničných veľtrhov?

Okrem kontaktov sú pre nás výstavy aj príležitosťou pre ďalší rozvoj. Medzi prvými sa tu oboznamujeme s technickými novinkami a riešeniami v našom odvetví. Zahraničné stretnutia nám tiež dávajú možnosť prezentovať naše projekty inštalované na Slovensku. Potvrdil to aj článok v odbornom svetovom časopise Inavate, ktorý publikoval štúdiu našich netradičných a náročných realizácií, ktoré zaujali aj odborníkov v zahraničí. Do sveta sa tak dostala konkrétna štúdia a realizácia riešenia premeny posluchárne univerzity na multifunkčnú miestnosť pre hybridnú výučbu.

V rámci Slovenska patríte v audiovizuálnom priemysle k autorite. Čo robíte inak než konkurencia?

Ako jediná spoločnosť na Slovensku sme sa stali na základe výberového konania členom organizácie PSNI Global Alliance, ktorá združuje viac ako sto systémových integrátorov z 59 krajín sveta. Do spomínanej aliancie sa dostanú len tie najlepšie spoločnosti, ktoré musia dokázať svoju odbornosť a technickú znalosť. Vďaka tomu sme na Slovensku uznávanou autoritou v audiovizuálnom priemysle. Naši klienti sa tak môžu spoľahnúť, že vždy dostanú len to najlepšie funkčné riešenie podľa ich požiadaviek.

Taktiež sme jediný systémový integrátor na Slovensku, ktorý svoje technologické know-how v oblasti profesionálneho audia pretavil do vývoja a výroby vlastnej produktovej značky AudioPressBox pôsobiacej celosvetovo.

Čo považujete doposiaľ za najväčší úspech vašej kariéry?

Najväčším profesijným úspechom je ozvučenie historickej budovy Opery Slovenského národného divadla v Bratislave, dodanie komplexných audiovizuálnych technológií a akustiky do ául FIIT STU a realizácia tlačového centra počas návštevy Svätého Otca na Slovensku. Sme hrdí aj na našu produktovú divíziu AudioPressBox a jej úspechy, ktoré dosahuje vo svete. Z môjho osobného hľadiska považujem za najväčší úspech to, že som moju dcéru priviedol do svetového biznisu. Našla sa v tejto sfére a darí sa jej.

Aké výzvy čakajú MediaTech v najbližšom čase?

V súčasnosti pracujeme na projekte pre zabezpečenie tlačových konferencií pre jednu z najväčších športových organizácií. Vyvíjame aj nový AudioPressBox produkt, ktorý predstavíme v júni na výstave InfoComm v USA. Na Slovensku máme rozpracovaných mnoho významných projektov, ktorých realizácia nás čaká v najbližšom čase. Sme si istí, že na konci dňa chce každý pracovať s tými, ktorí to vedia robiť najlepšie.

MediaTech

MediaTech Central Europe je popredným integrátorom profesionálnych audiovizuálnych, systémových a komunikačných technológií na Slovensku. Poslaním spoločnosti je prinášať klientom komplexné riešenia od návrhu projektu cez dodávku zariadení až po realizáciu.

Mohlo by vás zaujímať

KONTAKTUJTE NÁS

Vypíšte krátky formulár alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky. Vašej požiadavke sa bude venovať náš špecialista.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 220 999 700

NAPÍŠTE NÁM

mediatech@mediatech.sk

ALEBO VYPLŇTE FORMULÁR

    Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

    WordPress Lightbox