Crestron AirBoard

Revolučné zariadenie americkej značky Crestron – Crestron Airboard CCS-WB-1, umožňuje prezeranie obsahu elektronickej dotykovej tabule na akomkoľvek zariadení s displejom, či na diaľku cez akýkoľvek webový prehliadač, čím sa eliminujú problémy s dohľadnosťou aj pre vzdialených účastníkov stretnutia a pre študentov, ktorý sú mimo prednáškovej miestnosti.

V praxi to znamená, že napríklad aj študenti sediaci v zadných laviciach na prednáške si na svojich smartfónoch alebo na veľkej obrazovke vedia pozrieť obsah, ktorý sa zobrazuje na tabuli v prednej časti miestnosti, a na ktorý by za iných okolností nedovideli. Takisto si obsah môžu prezerať študenti na svojich notebookoch, aj keď sa fyzicky na prednáške nenachádzajú.

Platforma zariadenia je kompatibilná s akýmkoľvek UC alebo VTC riešením.

Zariadenie automaticky ukladá všetko, čo nakreslíte, či napíšete, a následne vytvorí a zobrazí všetok vami vytvorený obsah.

Crestron AirBoard využíva pokročilú optiku a spracovanie obrazu na vytvorenie ostrého a kvalitného digitálneho obrazu.

Kompaktná kamera namontovaná nad tabuľou zachytáva každý pohyb, ktorý robíte a zvýrazňuje farby a kontrast pre docielenie čistého a živého obrazu.

Veľkou výhodou zariadenia je, že všetky tiene, odrazy a časti tela sa automaticky odstránia, čiže výsledkom je len vami písaný text.

Medzi ďalšiu výhody bezpochyby patrí skutočnosť, že nakoľko obraz kreslený, resp. písaný na tabuli je reprodukovaný na video obrazovke, nie je potrebné aby tabuľa bola umiestnená na nejaké špeciálne miesto, kde by bola viditeľná pre celé publikum. Tabuľa sa jednoducho postaví na miesto, ktoré vyhovuje prednášajúcemu a obraz bude viditeľný na veľkej obrazovke.

WordPress Lightbox