Dizajnové trendy v akustike

Svetová jednotka Vicoustic, ktorá je našim partnerom v oblasti akustiky, neustále sleduje svetové trendy v dizajne a architektúre a preukazuje svoju dynamiku prinášaním rôznych dizajnových vzorov a tvarov akustických panelov.

Medzi dizajnové akustické riešenia, ktoré voľným okom ani nerozoznáte že ide o akustické panely plniace svoju funkciu na 100%, patria napríklad rôzne vzory akustických panelov, ktoré imitujú drevo či kameň.

Mám záujem o riešenie

mediatech-akustika-vicoustic

Prírodné vzory dreva a kameňa

V súčasnosti je akustika nielen o dobrom zvuku, ale aj o estetike, a tak sa na trhu neustále objavujú inovatívne akustické materiály s unikátnym a moderným dizajnom.

Vicoustic má vo svojom portfóliu obľúbených akustických panelov Flat Panel VMT kolekciu Natural Woods Natural Stones, ktoré na nerozpoznanie imitujú obľúbené vzory dreva a kameňa. Tieto dizajnové vzory odzrkadľujú súčasné dizajnové trendy a zároveň v maximálnej miere spĺňajú akustické parametre pre danú miestnosť.

Práve vzory prírodných kameňov sú v dnešnej dobe veľmi obľúbeným a vyhľadávaným dizajnovým prvkom do miestností. Dizajnové vzory sú navrhnuté v spolupráci s Mercadom da Pedra, ktorý je popredným špecialistom na luxusné kamene v Portugalsku.

akusticke-riesenie-meditech-vicoustic
akustika-mediatech

Jedinečný materiál

Dizajnové akustické panely Flat VMT predstavujú revolučný produktový rad, ktorý sa hodí do domácností i do komerčných priestorov. Flat Panel VMT je vyrobený z VicPET Wool – materiálu, ktorý sa vyrába predovšetkým z recyklovaných plastových fliaš (65%), čo vedie k environmentálne udržateľnému riešeniu. Táto netkaná textília bola jemne doladená spoločnosťou Vicoustic pre vynikajúcu akustiku pri stredných a vysokých frekvenciách.

Vďaka inovatívnej technológii farbenia môže Flat Panel VMT simulovať betón, mramor, drevo a rôzne iné materiály a tak dosiahnuť úžasný a realistický vzhľad v akomkoľvek prostredí.

Akustické panely Flat panel VMT sú umývateľné, odolné a ľahko rezateľné. Inštalujú sa lepením na steny, alebo odnímateľným lepením obojstrannými páskami.

akusticke-panely-mediatech

Podvesená akustika

Závesná alebo podvesená akustika predstavuje efektívne riešenie pre reštaurácie, otvorené priestory, kongresové a školiace miestnosti alebo akýkoľvek priestor, kde je vysoká koncentrácia hluku v pozadí. Je to taktiež výborné riešenie pre vysoké a asymetrické stropy.

Závesný akustický materiál predstavuje dvojnásobnú plochu absorpčného materiálu ako bežný akustický panel, čo z neho robí veľmi efektívne riešenie pre priestory s vysokými stropmi. Minimálna výška inštalácie oblakov je 250 mm a maximálna 1180 mm od stropu.

Závesné akustické panely sú k dispozícii v rôznych tvaroch a grafických prevedeniach.

vicoustic_zavesna_kolaz

Sme špecializovaná firma v oblasti akustiky. Navrhneme a dodáme kompletné akustické riešenie podľa Vašich požiadaviek. Neváhajte nás kontaktovať na mediatech@mediatech.sk alebo vypíšte krátky formulár nižšie.

Naši špecialisti Vás budú spätne kontaktovať.

KONTAKTUJTE NÁS

Vypíšte krátky formulár alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky. Vašej požiadavke sa bude venovať náš špecialista.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 220 999 700

NAPÍŠTE NÁM

mediatech@mediatech.sk

ALEBO VYPLŇTE FORMULÁR

    Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

    WordPress Lightbox