Meyer Sound - partnerom Montreux Jazz Festival už 32 rokov

Ak ste fanúšikmi jazzu, iste ste už počuli o Montreux Jazz Festival, ktorý sa koná vo Švajčiarsku už 52 rokov. A pravdepodobne ste o ňom počuli aj ak jazz nie je vašou šálkou kávy. Je totiž najväčším jazzovým festivalom v Európe a druhým najväčším na celom svete. Predbieha ho už len kanadský Montreal International Jazz Festival.

Na festivale pravidelne vystupujú tie najzvučnejšie mená svetovej jazzovej scény. Medzi ne patrí napríklad Herbie Hancock, americký jazzový pianista a skladateľ, ktorý má na svojom konte desať prestížnych ocenení Grammy. Počas histórie festivalu sa na jeho pódiách objavil až 27 krát.

Počas 14 dní konania festivalu sa začiatkom júla na brehu rieky Geneva premlelo viac ako 250 000 návštevníkov. Umelci vystúpili na troch pódiách – Auditorium Stravinski, Montreux Jazz Club a Montreux Jazz Lab.

Meyer Sound, svetová špička v oblasti zvukovej techniky, bola aj v roku 2018 partnerom Montreux Jazz Festival. A to nie prvý, piaty, ani desiaty, ale neuveriteľný 32. krát.

„Veľmi jasne si pamätám, keď za mnou prišiel riaditeľ festivalu po prvý raz. Na dobrom zvuku mu veľmi záležalo. Spýtal sa ma, čo urobíme, aby bol zvuk na festivale lepší. Bol naozaj zvedavý, ako vytvoriť pre návštevníkov, ale aj umelcov, dokonalý a unikátny zážitok. Jeho predstavu sme mu pomohli zhmotniť. A robíme to už 32 rokov, “ hovorí zakladateľ Meyer Sound, John Meyer.

O výbornej dlhoročnej spolupráci Montreux Jazz Festival a spoločnosti Meyer Sound svedčí aj fakt, že spoločnosť sa už tradične rozhodla počas festivalu predstaviť svoje nové zariadenia. Zaujímavosťou je, že tieto zariadenia na počesť dobrej spolupráce pomenovala práve podľa festivalu. Ešte v roku 2006 predstavili reproduktorové skrinky MJF-212A. Toto zariadenie bolo na tohtoročný festival vyrobené aj v nových veľkostiach a dostalo pomenovanie MJF-210 a MJF-208.

Meyer Sound vytvorila množstvo riešení presne na mieru festivalu, zameriava sa na predstavy organizátorov a plnení toho, čo naozaj potrebujú. Tejto filozofie sa drží nielen v prípade Montreux Jazz Festival, ale aj pri spolupráci s ďalšími umelcami. Meyer Sound vytvoril zariadenia podľa požiadaviek pre umelcov ako The Grateful Dead, Steve Miller, The Three Tenors, Metallica, Cirque du Soleil a Francis Ford Coppola.

So špičkou zvukovej techniky Meyer Sound spolupracuje aj naša spoločnosť MediaTech Central Europe. Sme jediným distribútorom pre slovenský trh a ich zariadenia využívame aj v rámci našich inštalácií.

Zaujal vás
tento článok?

Chceli by ste meeting room, smart room alebo iné audiovizuálne riešenie pre vašu firmu, či kanceláriu? Inšpirujte sa našimi úspešnými projektami a využite možnosť konzultácie s nami. Navrhneme riešenie, dodáme a nainštalujeme zariadenia a zaškolíme personál. My – MediaTech sa postaráme o vaše projekty od začiatku až do konca presne na mieru, podľa vašich požiadaviek.

WordPress Lightbox