Meyer Sound - Prvá prezentácia na Slovensku

V pondelok 11.03.2019 sa uskutočnila v Slovenskom národnom divadle demo prezentácia nových revolučných reproduktorov ULTRA-X40 a subwooferov 750-LFC spoločnosti Meyer Sound. Naša spoločnosť Mediatech ako prvá na Slovensku organizovala prezentáciu od tejto špičkovej spoločnosti ktorá je lídrom v oblasti ozvučenia. Prezentáciu viedol osobne generálny riaditeľ medzinárodného predaja Scott Gledhill, ktorý nám predstavil firmu spolu s novinkami ktoré uvádzajú na trh v roku 2019.

Spoločnosť Meyer Sound bola založená Johnom Meyerom v roku 1979, ktorý je považovaný za veľkého audio guru a už od svojich 12 rokov sa v ňom vzbudila vášeň k zvuku. V tomto mladom veku získal licenciu na rádio vysielanie, čím sa dostal k technike a chápaniu zvuku. Už v roku 1965 skonštruoval funkčný hi-fi systém a naštartoval tak svoju kariéru počas ktorej sa snaží o jedno. Zlepšiť reprodukciu zvuku a priniesť tak poslucháčovi čo najlepší a najdôveryhodnejší zážitok.

“Firma Meyer Sound je unikátne miesto v ktorom sa vyrábajú tie najlepšie reproduktory na svete!”, povedal pán Scott Gledhill pri predstavovaní firmy. Každý jeden kus je vyrábaný ručne, podlieha prísnej kontrole a musí spĺňať presné hodnoty podľa referencie. Vďaka tomu, že sa každá časť vyrába priamo v ich sídle firmy v Berkeley, California, majú plnú kontrolu nad každým jedným stupňom výroby a dosahujú tak unikátne výsledky. K procesu výroby patrí aj testovanie, ktoré je realizované v špeciálne navrhnutej akusticky bezodrazovej komore (echo free). Proces výroby a kvalita produktov zabezpečujú dlhú životnosť zariadení počas ktorej nedochádza k skresleniu zvuku.

Na demo prezentácií boli predstavené reproduktory ULTRA-X4O spolu so subwooferom 750-LFC. Pri uvádzaní spomínaných reproduktorov na trh, spoločnosť plánuje uviesť aj nové riešenia ako napríklad Spacemap LIVE Constellation system.

ULTRA-X40 je revolučný reproduktor v novom šate. Jeho predchodca UPA zmenil pohľad na reprodukciu zvuku v kompaktnom prevedení. Od apríla sa dostáva na trh tento inovatívny kúsok technologického veľdiela, ktorý sa len pri prvom predstavení na konferencií ISE v Amsterdame predal v počte 2000 kusov. Špičkové vlastnosti ktoré zabezpečuje nový zosilňovač, koncentrické nastavenie ovládača a výpočtová technika z LEO family, spolu s otočným meničom prinášajú najlepší výkon v kompaktných rozmeroch.

750-LFC subwoofer je praktický a efektívny komponent, ktorý prináša vynikajúcu reprodukciu nízkych frekvencií. Skrýva sa v ňom novo navrhnutý zosilňovač triedy D, ktorý prináša minimálne skreslenie zvuku. Prichádza vo výkonnostných kategóriách 750/900/1100. Tento reproduktor prináša to najlepšie čo v danej oblasti existuje v kompaktných rozmeroch a je vhodný na stále inštalácie ale aj pre prenosné sústavy.

Constellation system prináša komplexné riešenie ozvučenia pre všetky druhy priestorov, ktoré hosťujú akékoľvek predstavenia. Vďaka tomuto systému máte plnú kontrolu nad zvukom v miestnosti a môžete ho upravovať presne podľa požiadaviek. Nezávisí na tom či to bude rockový koncert alebo divadelné predstavenie, vďaka jednoduchému softweru a plnej kontrole nad každým reproduktorom dokážete reprodukciu zvuku spraviť úžasnou pre všetky typy podujatí. Patentovaný algoritmus, pokročilé digitálne spracovanie a malé špičkové prevodníky spolu s desaťročiami výskumu akustických atribútov výnimočných priestorov je to, čo sa skrýva pod Constellation system.

Technológia Spacemap LIVE je spojením dlhoročného mapovania zvuku v priestoroch a systému reprodukcie Meyer Sound, ktorá prináša do komerčnej oblasti priestorovú kontrolu zvuku v reálnom čase. Funguje na platforme Galileo Galaxy a prichádza ako jej bezplatné rozšírenie. S pomocou Spacemap Live dokážete priestorovo mixovať zvukové signály a umiestňovať ich v priestore presne tam kde sa nachádzajú. Rozhranie ktoré ovládate dotykom prsta na vašom tablete poskytuje perfektnú kontrolu a nevídané možnosti pri live vystúpeniach. Poslucháčom prináša neuveriteľný zážitok z podujatí a privádza ich do úžasu.

Predstavené reproduktory a riešenia Constellation System a Spacemap LIVE budú detailne prezentované na Demo ukážkach: The Meyer Sound Constellation System, ktorá sa bude konať 1. apríla v Ingelheim am Rhein v Nemecku a Meyer Sound SONIC Lounge, ktorá bude 2. až 5. apríla vo Frankfurte počas expozície Prolight+Sound.

Ak máte záujem zúčastniť sa niektorej z pripravovaných prezentácii, prosím, kontaktujte alena.waclawekova@mediatech.sk 

WordPress Lightbox