Mikrofón, ktorý sa dokáže nasmerovať na hovoriaceho

meeting room sedí 12 ľudí. Pri prezentovaní projektu potrebuje byť každý z nich počutý. Ako to vyriešiť, aby mikrofóny zabrali minimum priestoru a zároveň zabezpečiť voľný pracovný stôl? Riešením je Beamformig Microphone Array 2 od ClearOne .

Bežné mikrofóny snímajú zvuk zo všetkých smerov rovnako, no Beamforming Microphone Array sa dokáže nasmerovať priamo na hovoriaceho. Hneď ako začne človek rozprávať, systém sa naňho automaticky nasmeruje a zachytáva jeho slová.  Funguje to asi tak, ako keby bol na meetingu jeden človek navyše, ktorý chodí od jedného človeka k druhému a premiestňuje mikrofón priamo pred nich. Beamforming Microphone Array supluje prítomnosť viacerých mikrofónov v miestnosti.

Systém nezachytáva len jedného hovoriaceho, ale toľko, koľko sa ich do prezentácie zapája. Dokáže sa nasmerovať a nasnímať zvuk z viacerých miest naraz. Mikrofón sa zameriava na hovoriacich a pri tom ignoruje akékoľvek okolité ruchy.

Systém je vhodný aj na využívanie pri telekonferencii. Vďaka AEC (Acoustic Echo Cancellation), ktorým zariadenie disponuje, dokáže eliminovať akustickú spätnú väzbu a ozvenu. Práve preto sa vyznačuje čistým a jasným zvukom.

Výhodou je elegancia tohto zariadenia. Vďaka svojmu dizajnu sa hodí do akéhokoľvek priestoru.Priestorový mikrofón Beamforming Microphone Array 2 je možné umiestniť takmer kdekoľvek – na strop, na stenu, či dokonca priamo na stôl.

Systém Beamformig Microphone Array 2 je však len polovica úspechu dobrého zvukového riešenia. Po tom, ako sa nasmeruje na hovoriaceho, signál prechádza do matice Converge Pro2  , ktorá ho spracúva. Vďaka množstvu vstupov a výstupov, ktorými matica disponuje, je možné k nej pripojiť aj ďalšie zariadenia.

Zaujal vás
tento článok?

Chceli by ste meeting room, smart room alebo iné audiovizuálne riešenie pre vašu firmu, či kanceláriu? Inšpirujte sa našimi úspešnými projektami a využite možnosť konzultácie s nami. Navrhneme riešenie, dodáme a nainštalujeme zariadenia a zaškolíme personál. My – MediaTech sa postaráme o vaše projekty od začiatku až do konca presne na mieru, podľa vašich požiadaviek.

WordPress Lightbox