Mikrofóny Schoeps - 1.časť: Koncertné mikrofóny

Mikrofóny nemeckej značky Schoeps predstavujú najvyššiu kvalitu na poli kondenzátorových mikrofónov už od roku 1948. V našom seriály si predstavíme mikrofóny v štyroch kategóriach: koncertné mikrofóny, filmové mikrofóny, štúdiové mikrofóny a konferenčné mikrofóny.

Koncertné mikrofóny

„Zrak by mal zostať na umelcovi, nie na mikrofóne – pri zachovaní najvyššej úrovne kvality zvuku“. Toto je opis mikrofónov série ColetteCCM, ktoré v kombinácií s elegantnými stojanmi ponúkajú ideálnu kombináciu pre ozvučenie koncertov. Ich zvuk, ako aj ich estetika, vytvorili štandard, ktorý milujú ako umelci, tak aj diváci.

Kapsula MK 4 spĺňa všetky kritériá pre živé vystúpenie. Jeho lineárna frekvenčná odozva vo všetkých smeroch umožňuje, aby bol zdrojový zvuk zachytený čo najtransparentnejšie, pričom jeho stabilná snímacia štruktúra – nezávisle od frekvencie – zabezpečuje prirodzené replikovanie akustiky miestnosti.

MK 4 si získal reputáciu ako riešiteľ problémov, pretože jeho smerová charakteristika je konzistentná v celom frekvenčnom rozsahu – zvuk mimo osi sa zachytáva pri zníženej úrovni a bez zvukového zafarbenia.

Postupom času sa objavili viaceré alternatívy tradičného kardioidného vzoru pre rôzne scenáre v závislosti od zvukových priorít zvukového inžiniera.

Napríklad MK 21 je subkardioidná kapsula, ktorá zachytáva viac zvuku zo zadnej strany a zo strán a znie o niečo mäkšie a teplejšie – pri nízkych frekvenciách je jeho odozva podobná odozve všesmerovej kapsuly. Subkardioidné kapsuly sú obzvlášť populárne ako stereo páry, pretože ich smerovosť im umožňuje rozlišovať medzi ľavým a pravým signálom, zatiaľ čo stále zachytáva vynikajúce stereo pole tradičného umiestnenia A / B mikrofónu.

MK 22 “otvorená kardioidná” kapsula sa nachádza niekde medzi MK 4 a MK 21, čo z neho robí perfektný mikrofón pre sólistov a krásnu alternatívu k MK 4.

Dokonca aj viac smerový superkardioidný mikrofón  MK 41 sa cíti na javisku ako doma: je obzvlášť populárny v operných predstaveniach, kde môže byť zavesený na strop.

Koncertné mikrofóny Schoeps sú zvyčajne používané s elegantným stojanom RC, ktorý plní okrem funkcie stojana aj funkciu aktívneho člena medzi kapsulou a zosilňovačom na opačnom konci. Na spev je vhodný napríklad „RC SET SINGER“.

Celú ponuku špičkových mikrofónov Shoeps nájdete TU.

Odborná konzultácia


Konzultujte s nami svoje predstavy úplne bezplatne. Odošlite nám nezáväzný formulár a náš tím odborníkov vás bude v krátkom čase kontaktovať.

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

Kontakt

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

Professional Consultation

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Contact

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

WordPress Lightbox