Najnovšia technológia Ultra Reflex od Meyer Sound

Predstavujeme a prinášame na Slovensko jedinečnú technológiu Ultra Reflex od Meyer Sound, ktorú používa aj samotný Netflix. Ultra Reflex je patentované riešenie na optimálnu reprodukciu zvuku a lokalizáciu jednotlivých kanálov v spojitosti s veľkoplošnými LED obrazovkmi.

Ultra Reflex je excelentná kvalita zvuku od Meyer Sound, ktorá dokonale splýva s najnovšími zobrazovacími veľkoplošnými LED technológiami Direct View.

Mám záujem o riešenie

Jedinečné patentované riešenie

Vďaka technológii Ultra Reflex predstavuje spoločnosť Meyer Sound patentované riešenie na optimálnu reprodukciu zvuku a lokalizáciu jednotlivých kanálov obrazovky na veľkých obrazovkách Direct View.

Zvukový systém sa skladá zo širokopásmových reproduktorov, ktoré používajú LED displej obrazovky ako reflexnú plochu pre každý zvukový kanál a sú fázovo a časovo koordinované s priamo vyžarujúcimi basovými reproduktormi umiestnenými pod obrazovkou.

Toto nové prevratné zvukové riešenie obsahuje patentovaný akustický dizajn, technológie DSP a optimalizačné technológie. Výsledkom je reprodukcia celej šírky pásma spolu s extrémne nízkym skreslením, presnou smerovou lokalizáciou a mimoriadne presnou amplitúdou a fázovou odozvou.

Bezkompromisná kvalita zvuku

Zvuková technológia Ultra Reflex od Meyer Sound prináša precízne priestorovo lokalizovateľný zvuk, krištáľovo čisté dialógy, presne lokalizované prehrávania hudby s hĺbkou prednesu a pôsobivé zvukové efekty. Ultra Reflex prináša bezkompromisnú kvalitu zvuku, ktorá sa dokonale zhoduje s najnovšími zobrazovacími veľkoplošnými LED technológiami.

Používanie veľkých displejov s priamym zobrazením bolo doposiaľ obmedzené obmedzeniami v audio sektore. Reproduktory pre kanály na obrazovke už nemohli byť umiestnené priamo za filmovým plátnom, pretože projekčné plochy LED displejov nie sú akusticky priepustné.

Doteraz s reproduktormi rozmiestnenými okolo displeja sa nevedela dosiahnuť požadovaná rovnomerná reprodukcia zvuku ani stabilná a presná lokalizácia, ktorá ovplyvňuje celkovú kvalitu zvukového zážitku.

Ultra Reflex prekonáva predošlé technológie

Inovatívny systém Ultra Reflex od spoločnosti Meyer Sound prináša rovnaké akustické vlastnosti a výhody ako predošlé technológie s reproduktormi umiestnenými za filmovým plátnom a zároveň zväčšuje oblasť akustického stredu v oblasti publika.

„Používanie displejov s priamym zobrazením v kinematografickom priemysle si vyžaduje jedinečné riešenie pre kanály obrazovky LCR,“ hovorí Miles Rogers, manažér vývoja spoločnosti Meyer Sound, Cinema & Content Creation Markets. „Ultra Reflex je dokonalá kombinácia našich simulačných nástrojov s najnovšími reproduktorovými technológiami a riadi sa večnou víziou Johna Meyera – vytvárať zvukové riešenia pre najvyššie požiadavky.“

V úvodnej fáze sa nové riešenie Meyer Sound Ultra Reflex používa v spojení s LED Crystal od spoločnosti Sony – kombináciou dokonalého zážitku z videa a najmodernejšej zvukovej technológie.

Inštalácia v štúdiách Netflix

Prvá spoločná inštalácia týchto dvoch technológií je v projekčnej miestnosti a štúdiu v kampuse Netflix v Los Angeles. Miestnosť je určená na prehrávanie sofistikovaných video a zvukových mixov. Je vybavená 5,2 metrov širokou a 2,7 metrov vysokou HDR schopnou 4K Crystal LED od Sony. O optimalizáciu DSP sa stará procesor Galileo GALAXY 816.

Inovatívne kanály na obrazovke sú súčasťou kompletného systému Dolby Atmos so snímkami, ktoré je možné rýchlo vyvolať pre režimy prehrávania „Cinema“ alebo „9.1.6 Home Entertainment“. Zvyšok systému pozostáva z celkovo 37 samočinných kino reproduktorov Meyer Sound, vrátane bočných a stropných priestorových reproduktorov zo série HMS. Subwoofery USW-210P sa starajú o správu priestorových basov, kino subwoofery X-400C a prvky veľmi nízkej frekvencie VLFC zaisťujú pôsobivú reprodukciu najnižších tónov.

Will Files
Zvukový inžinier

„Začiatkom roka som bol pozvaný na demonštráciu novej audio / video technológie v areáli Netflix. Bol som usadený na tmavom pódiu a sadol som si za konzolu. Potom mi bol premietaný videoklip z filmu Revenant. Keďže som tento film mixoval pred niekoľkými rokmi, dobre som vedel, ako by mala byť znázornená priestorová dynamika. Kvalita zvuku a obrazu ma úplne uniesla. Potom mi zahrali Enola Holmes a Dumplin ‘, oba filmy o Netflixe, ktoré som nedávno mixoval. Opäť som bol ohromený akustickou a vizuálnou kvalitou a teplom. Keď sa rozsvietili svetlá, nemohol som uveriť, že obrazovka Sony skutočne odráža zvuk z reproduktorov Meyer Sound, ktoré mi boli priamo nad hlavou. Celý čas som mal dojem, že reproduktory sú nainštalované za obrazovkou!“

KONTAKTUJTE NÁS

Vypíšte krátky formulár alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky. Vašej požiadavke sa bude venovať náš špecialista.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 220 999 700

NAPÍŠTE NÁM

mediatech@mediatech.sk

ALEBO VYPLŇTE FORMULÁR

    Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

    WordPress Lightbox