Naše riešenie vo svetovom magazíne Inavate

Teší nás, že naše audiovizuálne riešenia majú aj celosvetový úspech. Jedna z našich inštalácii zaujala aj svetový magazín InAVate, kde nás Reece Webb vyspovedal, ako sme čitáreň univerzity premenili na multimediálnu miestnosť 21. storočia.

Magazín InAVate je celosvetový printový a digitálny magazín, ktorý je distribuovaný po celom EMEA a APAC regióne. Inavate je základným zdrojom informácií a nápadov pre špecialistov, systémových integrátorov a používateľov audiovizuálnych (AV) a súvisiacich technológií a noviniek v profesionálnych prostrediach.

Prečítajte si preloženú verziu článku nižšie alebo sa prekliknite na originál článku v anglickom jazyku priamo na stránke Invate.

V projekte sme realizovali:


Videokonferencia


Magnetická slučka


Ozvučenie priestorov


Videoprojekcia

KOMPLEXNÉ RIEŠENIE

Univerzita Komenského v Bratislave je modernou inštitúciou, ktorá vyžaduje, aby sa jej zamestnanci a študenti mohli učiť flexibilným a spôsobom. Nová multimediálna miestnosť univerzity nie je výnimkou z tohto pravidla.

AV integrátor MediaTech bol vyzvaný, aby transformoval čitáreň Univerzity Komenského na komplexnú a interaktívnu multimediálnu miestnosť, ktorá umožňuje študentom a zamestnancom prístup k najmodernejším technológiám na zlepšenie študijného zážitku.

Aby MediaTech ponúkol čo najlepší zážitok čo najväčšiemu počtu ľudí, mal za úlohu vytvoriť AV systém, ktorý by bol rozsiahly a komplexný, ale zároveň jednoduchý na obsluhu a použitie pre neškolených pracovníkov a študentov.

To zahŕňalo radikálnu rekonštrukciu čitárne univerzity na moderný multimediálny priestor, ktorý ponúkol jasný a komplexný zvuk pre osobné vzdelávanie a videokonferencie, technológiu živého premietania a systém, ktorý je ľahko ovládateľný každý deň s minimálnym zaškolením.

bohumil-tonkovic

Bohumil Tonkovič
Projektový špecialista, MediaTech Central Europe
+421 220 999 700 / mediatech@mediatech.sk

„Hlavnou požiadavkou bolo zmeniť čitáreň na multimediálnu miestnosť, ktorá ľuďom umožní pracovať so všetkými technológiami a zúčastňovať sa rôznych konferencií, videokonferencií, dištančného vzdelávania a interných akcií. Univerzita hľadala komplexné a zároveň ľahko použiteľné spoľahlivé riešenie pre ľudí, ktorí nie sú technicky zdatní.“

„Keď lektor príde do miestnosti, stlačí jedno tlačidlo – obrazovka sa sklopí, projektor a osvetlenie sa zapnú a môže začať prezentovať. To bol náš cieľ.“

SPOJENIE TECHNOLÓGIÍ A DIZAJNU MIESTNOSTI

Vkročením do priestoru sa návštevníci stretnú s priestrannou otvorenou miestnosťou s veľkým premietacím plátnom a lektorským stolom, z ktorého je výhľad na divácky priestor. Ten je lemovaný štyrmi nenápadnými stĺpovými reproduktormi, ako aj projektorom a stropnými reproduktormi pre úplné pokrytie oblasti.

Otvorený dizajn miestnosti podporuje nerušené učebné prostredie, ktoré spája technológie s architektúrou miestnosti a vytvára tak nenápadné výučbové a pracovné prostredie.

V prednej časti miestnosti je na mieru vyrobený stôl, na ktorom sú umiestnené tri mikrofóny s husím krkom a dva bezdrôtové mikrofóny pre lektorov, ktoré sú pripojené k digitálnej mixážnej konzole.

Okolo miestnosti sú štyri stĺpové reproduktory umiestnené diskrétne v každom rohu publika a tým umožňujú voľný výhľad na premietaciu plochu.

Voľba spoločnosti MediaTech vytvoriť „spoľahlivý“ systém viedla k výberu technológií, ktoré zahŕňajú možnosti pre konferencie, videokonferencie, dištančné vyučovania a interné eventy.  bez toho, aby boli zariadenia príliš komplikované a ich set up zložitý.

VOPRED NAPROGRAMOVANÉ REŽIMY

Jadrom funkčnosti systému je ľahko použiteľný ovládací systém, ktorý je poháňaný riadiacim procesorom a dotykovým panelom na stole. Jediné tlačidlo na dotykovej obrazovke ponúka ovládanie systému prostredníctvom „plne automatického“ režimu.

Naprogramované sú rôzne režimy vrátane videokonferenčného režimu, ktorý mení a aktivuje nastavenia zariadenia na zariadeniach v miestnosti.

K dispozícii je tiež zvukový distribučný zosilňovač AudioPressBoxAPB-116 SB pre novinárov, pričom v strope sú umiestnené stropné reproduktory od spoločnosti Work.

Projektor zobrazuje obsah v miestnosti premietaním na projekčné plátno AV-Stumpfl umiestnené za stolom, ako vysvetlil Tonkovič: „Použili sme plátno [AV-Stumpfl], pretože sú vysoko kvalitné a máme dobré skúsenosti s ich používaním. “

JEDINEČNÁ INŠTALÁCIA MAGNETICKEJ SLUČKY

MediaTech kládol veľký dôraz na podporu miestnosti pre sluchovo postihnutých inštaláciou zosilňovača Ampetronic a magnetickej slučky, ktorá umožňuje zamestnancom a študentom so stratou sluchu bez problémov komunikovať s multimediálnym obsahom v miestnosti.

Tonkovič vysvetlil: „Táto slučka bola našou prvou inštaláciou tejto veľkosti a bola to pre nás najväčšia výzva, aby sme ju správne nainštalovali a nastavili. Inštalovali sme ich už aj predtým v menšom meradle, ale nie v tejto veľkosti; zvyšné technológie sa dali ľahko nainštalovať. Použili sme celý rad značiek, z každej značky sme vybrali to najlepšie a spojili ich do kvalitnej systémovej integrácie.

„Sme veľmi hrdí na to, že celé nianštalované riešenie funguje bezchybne, a nemali sme žiadne ohlasy ani ťažkosti s tým, že by zamestnanci nevedeli systém ovládať. Magnetická slučka bola jednou z vecí, na ktoré sme boli najviac hrdí. Zaviedli sme to do univerzitnej oblasti a toto je prvá z druhu inštalácie slučky na univerzite na Slovensku. “

Mediatech-instalacia

KONTAKTUJTE NÁS

Vypíšte krátky formulár alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky. Vašej požiadavke sa bude venovať náš špecialista.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 220 999 700

NAPÍŠTE NÁM

mediatech@mediatech.sk

ALEBO VYPLŇTE FORMULÁR

    Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

    WordPress Lightbox