Preklad videokonferencie v reálnom čase

Preklad videokonferencie v reálnom čase

Počas pandémie sa videokonferencie stali veľmi dôležitým spôsobom podnikania a komunikovania. Spoločnosť Cisco predstavila novú funkciu vo svojej platforme  Webex, ktorá umožňuje preklad reči do textu v reálnom čase.

Cisco Webex vie po novom prekladať videokonferencie v reálnom čase do viac než 100 jazykov, vrátane slovenčiny.

Mám záujem o riešenie

PREKLAD Z ANGLIČTINY

Súčasťou inovácie je aj rozšírenie knižnice jazykov z viac ako 10 na vyše 100, od arménčiny po zuluštinu, vrátane slovenčiny. Vďaka novej verzii platformy Webex môžu podniky všetkým svojim zamestnancom umožniť hladkú spoluprácu, čo je predpoklad úspešného fungovania v čase, keď sú pracovníci geograficky rozptýlenejší.

Používatelia si môžu vybrať jazyk podľa svojej preferencie a jednoducho a rýchlo si tak vytvoriť vlastné nastavenie schôdzok.Používatelia sa teraz môžu plnohodnotnejšie zapojiť do schôdzok vďaka prekladu z angličtiny do viac ako stovky ďalších jazykov.

V priebehu roka 2021 by mal byť k dispozícii aj obojsmerný preklad. Jazyková personalizácia prekonáva jednu z najväčších prekážok globálneho obchodu – jazykovú bariéru.

NAJPOKROČILEJŠIA KOMUNIKÁCIA

Rozšírená funkcia prekladu v reálnom čase vo Webex umožní firmám získať tie najlepšie talenty bez ohľadu na ich rodný jazyk alebo ľahšie spolupracovať s obchodnými partnermi alebo koncovými zákazníkmi. Takmer štvrtinu stretnutí tvoria neanglickí rodení hovoriaci a podľa výskumnej firmy Metrigy viac ako polovica z nich využívala služby tretích strán na preklad stretnutí do iných jazykov.

Nakoľko je táto nová funkcia založená na strojovom učení a umelej inteligencii, funkcia prekladu v reálnom čase sa bude časom zlepšovať, pretože bude počuť ďalšie hlasy a akcenty.Čím viac ľudí funckiu používa, tým lepšie to je – a to je len začiatok.

Funkcia prekladu v reálnom čase je k dispozícii na platforme Webex v skúšobnej prevádzke od marca 2021. Plne dostupná a objednateľná bude v priebehu mája.

WordPress Lightbox