fbpx

Aktuality

Presvedčte sa o výhodách videokonferencie

Už ste skúšali stretnutie tvárou v tvár na jeden klik z notebooku alebo z mobilu? Úsmev, gestá, nadšenie, je to príjemnejšie ako telefonát. Naše videokonferencie = virtuálna zasadačka vo vašom PC.

Videokonferencia najčastejšie slúži pre internú komunikáciu medzi pobočkami spoločnosti. Stále častejšie sa však využíva tiež pre komunikáciu so zákazníkmi a partnermi pri riešení obchodných otázok, konzultácií či technickej pomoci. Veľa možností ponúka tiež vo vzdelávaní, kde je možné napríklad sledovať prednášky na zahraničných univerzitách.

Videokonferenčný systém obsahuje videokonferenčnú jednotku so špeciálnou kamerou, rozhranie pre pripojenie ďalších signálových vstupov a pripojenie na komunikačné kanály. Komunikačným kanálom je dnes stále dostupnejšie a výkonnejšie dátové spojenie pomocou IP protokolov cez siete LAN a WAN.

Cieľom videokonferencie nie je len prenos obrazu a zvuku rečníka. Stále častejšie sa prenáša i obraz z ďalších kamier, videozáznam, prezentácie z počítača alebo obrázky z dokumentovej kamery. Videokonferenčná zostava je tak súčasťou celého prezentačného reťazca.

Videokonferencia zjednoduší podnikanie

Videokonferencia podanie ruky nenahradí, ale usmiať sa alebo zamávať kolegovi i zákazníkovi môžete. Hneď sa vám bude komunikovať lepšie. A ušetríte čas i peniaze za cestovanie.

Zdieľanie obrazovky

Počas videokonferencie alebo videohovoru môžete zdieľať jednotlivé dokumenty alebo celú pracovnú plochu vašej obrazovky. Je možné tak spustiť i prezentáciu. 

Dosiahnete na tímových stretnutiach vyššiu produktivitu

Naplánujte si schôdzku alebo komunikujte s kolegami spontánne v reálnom čase, aby ste mohli spolupracovať na dokumente alebo projekte. Vďaka tímovým chatom, hovorom a aktivitám, ktoré sa zobrazujú všetkým, a konverzáciám synchronizovaným naprieč zariadeniami budú členovia tímu v obraze i po skončení jednania.

Podobné články:

Zdielanie článku:
osobná konzultácia
osobná konzultácia Osobná konzultácia