Audiovizuálne technológie v office priestoroch

Čo sme robili:meeting roomvideokonferencia

Komplexné technologické zázemie v advokátskej kancelárii

Naši odborníci tentokrát riešili požiadavku zoptimalizovania a sfunkčnenia komunikačných procesov v advokátskej kancelárii. Tá disponuje 4 miestnosťami. Do nových priestorov s množstvom zabudovaných interiérových prvkov ktoré už na prvý pohľad lahodili oku sme  potrebovali zakomponovať profesionálne riešenia pre komunikáciu s klientmi, ale i obchodnými partnermi.

 

Táto požiadavka vznikla ako dopyt na základe inej referencie od nášho zákazníka. Bolo nám preto cťou navrhnúť i v tomto prípade viac riešení, ktoré podčiarkovali jedinečnosť, potreby a požiadavky spomínaného klienta. Popasovať sme sa tu však museli hneď s dvomi zaujímavými výzvami.

Profesionalna-videokonferencna-kamera-Atlona
Mario-Brosch

Mário Brosch
Projektový špecialista, MediaTech Central Europe
+421 220 999 700 / mediatech@mediatech.sk

„Pri každom návrhu riešenia zvažujeme viac aspektov. Samozrejme, na prvom mieste je funkčné riešenie, ktoré zohľadňuje najmä potreby klienta. Tak isto je dôležité toto riešenie správne navrhnúť z hľadiska umiestnenia a zohľadniť svetelné a akustické podmienky. Som veľmi rád, že sa nám opäť podarilo vytvoriť funkčné riešenie, ktoré sme dizajnovo zladili podľa požiadaviek klienta“

videokonferencne-riesenie

Dizajn a technológie „ruka v ruke“

Jedinečnosť navrhnutia technologického zázemia u klienta spočívala už pri jeho zadaní. V tomto prípade totiž bolo potrebné navrhnúť komponenty tak, aby dokonale ladilivyhovovali špecifikám dizajnovo zariadeného a vybaveného interiéru. Miestnosti tu totiž boli zariadené vopred a na kľúč.

Špecifikácie našich technológií sme preto museli veľmi precízne a detailne navrhnúť spôsobom, aby nielen spĺňali všetky potrebné funkčné požiadavky, ale zároveň zapadli do priestoru a nepôsobili rušivo, alebo aby nevyčnievali.

Naši odborníci sa však dokázali popasovať aj s touto požiadavkou a aplikovali profesionálne technologické riešenia už do spomínaného existujúceho architektonického návrhu do posledných detailov a navyše sa im podarilo zladiť farebne i súhru celkového interiéru s technologickým zázemím. Priestor teraz doslova hrá symfóniou funkčnosti a vizuálnej stránky.

Komunikácia prepojenia bez nutnosti káblov a za každých okolností

Novým technologickým šatom prešli hneď 4 miestnosti, pričom v dvoch prípadoch sa jednalo o kancelárie a vo zvyšných dvoch o zasadačky. Do každej z nich sme nainštalovali špeciálny displej s možnosťou káblového i bezdrôtového pripojenia.

Naši odborníci stáli aj pred výzvou, že v priestoroch absentovali káble, ktoré sme potrebovali na prepojenie. Použiť sme sa preto rozhodli extender (prevodník), ktorý nám poslúžil práve na to, aby sme dokázali previesť videosignál po počítačovej sieti. Túto možnosť sme zvolili cez protokol HDBaseT.

Pripájanie z akéhokoľvek zariadenia

Ďalšou výzvou bolo to, že sme potrebovali nakonfigurovať nami navrhnuté špeciálne displeje tak, aby sa na ne účastníci mohli pripájať bezdrôtovo akýmkoľvek zariadením (tablet, mobil, Android, Macbook a pod.), čo sa nám aj podarilo a prispelo vo veľkej miere k plynulosti komunikačných procesov i pri možnosti prezentácií.

Mediatech-meeting-room-crestron
MediaTech-YAMAHA-YVC-330

Technika budúcnosti, ktorá odlišuje

V dvoch prípadoch sme v priestoroch advokátskej kancelárie navrhli aj špičkové videokonferenčné systémy s profesionálnymi kamerami.

Profesionálna videokonferenčná kamera v kombinácií s prenosným konferenčným audio systémom

Voľbou číslo 1 pre väčšiu kanceláriu sa stala profesionálna kamera AT-HDVS-CAM  a audio konferenčné zariadenie YAMAHA YVC 330.  YAMAHA YVC 330 obsahuje jedinečnú technológiu SoundCap, ktorá eliminuje okolité zvuky, obsahuje taktiež funkciu automatického stlmenia mikrofónu a automaticky prispôsobí hlasitosť reproduktora okolitému hluku. Obsahuje tiež technológie na spracovanie zvuku, ktoré zabezpečujú pohodlnú komunikáciu vrátane 3 mikrofónov s detekciou hlasu a automatického sledovania, prispôsobivého rušenia ozveny a redukcie šumu pozadia. Profesionálna videokonferenčná kamera Atlona AT-HDVS-CAM má optický ZOOM a umožňuje si prednastaviť uhol pohľadu a tým spôsobom jednoducho diaľkovým ovládaním veľmi rýchlo voliť požadovaný set up.

All-in-one videokonferenčná lišta

Druhou voľbou sa stalo vyhľadávané all –in –one riešenie- videokonferenčná lišta Crestron. Soundbar, pozostávajúci z inteligentnej 4K kamery, disponujúc kvalitnými smerovými mikrofónmi. Vďaka inteligentnej kamere s rozlíšením 4K so širokouhlým záberom až 120° dokážu byť v zábere všetci zúčastnení. Kamera zohľadňuje aj počet a vzdialenosti účastníkov videokonferencie. Podčiarkuje tak obrovskú možnosť variabilného snímania bez ohľadu na veľkosť miestnosti.

Ak profesionálne videokonferečné riešenia – tak MediaTech Cetral Europe 

Spoločnosť MediaTech Central Europe  je tu pre vás pre návrh optimálneho riešenia. Obráťte sa preto na nás s dôverou. Naši odborníci sú vám plne k dispozícii aj na bezplatnú konzultáciu.

Dajte nám o sebe vedieť, a my pre vás s radosťou pripravíme alternatívy riešení aj pre vašu plynulú internú, či externú komunikáciu.

Využili sme technológie od našich partnerov

KONTAKTUJTE NÁS

Vypíšte krátky formulár alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky. Vašej požiadavke sa bude venovať náš špecialista.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 220 999 700

NAPÍŠTE NÁM

mediatech@mediatech.sk

ALEBO VYPLŇTE FORMULÁR

    Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

    WordPress Lightbox