Château Gbeľany, stavba roka 2015

Čo sme robili:ozvučenievideoprojekcia

Na území Slovenska sú desiatky historických budov, ktoré boli v minulosti jeho pýchou. Dnes je tomu, žiaľ, inak. V slovenských mestách a obciach môžeme vidieť obrovské množstvo kaštieľov, ktoré majú za sebou bohatú minulosť, no neistú budúcnosť.
Donedávna bol podobným prípadom aj vyše 250-ročný kaštieľ v Gbeľanoch na severnom Slovensku.

Ozvucenie kaštieľa Gbelany

Návrh

Na začiatku bol nápad a túžba vdýchnuť rozpadávajúcemu sa kaštieľu život. O dva roky neskôr si už manželia Janíčkovci, ktorí sa pustili do rekonštrukcie, preberali ocenenie v súťaži Stavba roka 2015.
„Cítil som k tej pamiatke povinnosť dať ju do dobrého stavu. Pre moju rodinu, pre všetkých ostatných . Dôležité je, aby ďalej žila,“ vysvetľuje Peter Janíček.
Po takmer dvojročnej rekonštrukcii dnes už reprezentatívne vyzerajúci kaštieľny hotel Chateau Gbeľany hostí návštevníkov zo Slovenska, ale aj z celého sveta.

Zrekonštruovať schátraný kaštieľ nebolo jednoduché, pretože museli byť dodržané prísne kritériá pamiatkárov, aby bol zachovaný historický ráz budovy.
Na priečeliach kaštieľa je niekoľko hodín – zrekonštruované pôvodne historické, nástenné, slnečné i digitálne. Všetky tieto hodiny sú symbolom spojenia histórie a moderných technológií, ktoré v kaštieli tvoria symbiózu.

Realizácia

Keď sa hovorí o moderných technológiách, prichádza MediaTech Central Europe, ktorý sa postaral o kompletné ozvučenie všetkých priestorov. Najdôležitejšou časťou boli konferenčné priestory. Konferenčné priestory hotela Chatau Gbeľany sú riešené tak, že priestor funguje ako jeden celok, ktorý sa v prípade potreby dá rozdeliť na dve samostatné konferenčné miestnosti s rôznou kapacitou. Vo väčšej miestnosti boli inštalované dve plátna a dva projektory a v menšej miestnosti jedno plátno, jeden projektor a dva náhľadové monitory, ktoré sprostredkúvajú plnohodnotný obraz účastníkom, ktorí sedia vo väčšej vzdialenosti.
Centrálna matica umiestnená v centrálnej strojovni a všetky vstupy a výstupy sú distribuované pomocou vysielača DigitalMedia DM-TX-201-C z podlahových krabíc, kde bolo možné pripojiť RGM, HDMI a LAN zariadenia.

nádvorie kaštieľa Gbeľany
prezentačné priestory chateau gbeľany
reštaurácia Chateau Gbeľany

Použité technológie

KONTAKTUJTE NÁS

Vypíšte krátky formulár alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky. Vašej požiadavke sa bude venovať náš špecialista.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 220 999 700

NAPÍŠTE NÁM

mediatech@mediatech.sk

ALEBO VYPLŇTE FORMULÁR

    Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

    WordPress Lightbox