Château Gbeľany

Château Gbeľany, stavba roka 2015

Na území Slovenska sú desiatky historických budov, ktoré boli v minulosti jeho pýchou. Dnes je tomu, žiaľ, inak. V slovenských mestách a obciach môžeme vidieť obrovské množstvo kaštieľov, ktoré majú za sebou bohatú minulosť, no neistú budúcnosť.
Donedávna bol podobným prípadom aj vyše 250-ročný kaštieľ v Gbeľanoch na severnom Slovensku.

Ozvucenie kaštieľa Gbelany

Návrh

Na začiatku bol nápad a túžba vdýchnuť rozpadávajúcemu sa kaštieľu život. O dva roky neskôr si už manželia Janíčkovci, ktorí sa pustili do rekonštrukcie, preberali ocenenie v súťaži Stavba roka 2015.
„Cítil som k tej pamiatke povinnosť dať ju do dobrého stavu. Pre moju rodinu, pre všetkých ostatných . Dôležité je, aby ďalej žila,“ vysvetľuje Peter Janíček.
Po takmer dvojročnej rekonštrukcii dnes už reprezentatívne vyzerajúci kaštieľny hotel Chateau Gbeľany hostí návštevníkov zo Slovenska, ale aj z celého sveta.

Zrekonštruovať schátraný kaštieľ nebolo jednoduché, pretože museli byť dodržané prísne kritériá pamiatkárov, aby bol zachovaný historický ráz budovy.
Na priečeliach kaštieľa je niekoľko hodín – zrekonštruované pôvodne historické, nástenné, slnečné i digitálne. Všetky tieto hodiny sú symbolom spojenia histórie a moderných technológií, ktoré v kaštieli tvoria symbiózu.

Realizácia

Keď sa hovorí o moderných technológiách, prichádza MediaTech Central Europe, ktorý sa postaral o kompletné ozvučenie všetkých priestorov. Najdôležitejšou časťou boli konferenčné priestory. Konferenčné priestory hotela Chatau Gbeľany sú riešené tak, že priestor funguje ako jeden celok, ktorý sa v prípade potreby dá rozdeliť na dve samostatné konferenčné miestnosti s rôznou kapacitou. Vo väčšej miestnosti boli inštalované dve plátna a dva projektory a v menšej miestnosti jedno plátno, jeden projektor a dva náhľadové monitory, ktoré sprostredkúvajú plnohodnotný obraz účastníkom, ktorí sedia vo väčšej vzdialenosti.
Centrálna matica umiestnená v centrálnej strojovni a všetky vstupy a výstupy sú distribuované pomocou vysielača DigitalMedia DM-TX-201-C z podlahových krabíc, kde bolo možné pripojiť RGM, HDMI a LAN zariadenia.

nádvorie kaštieľa Gbeľany

Použité technológie

Zaujal vás
tento projekt?

Chceli by ste meeting room, smart room alebo iné audiovizuálne riešenie pre vašu firmu, či kanceláriu? Inšpirujte sa našimi úspešnými projektami a využite možnosť konzultácie s nami. Navrhneme riešenie, dodáme a nainštalujeme zariadenia a zaškolíme personál. My – MediaTech sa postaráme o vaše projekty od začiatku až do konca presne na mieru, podľa vašich požiadaviek.

WordPress Lightbox