Javiskové technológie v Národnom divadle v Prahe

Čo sme robili:divadelné technológie

Najnovšie divadelné technológie v Stavovskom divadle

Národné divadlo v Prahe je reprezentatívnou scénou v Českej republike a jedným zo symbolov českej národnej identity a dôležitou súčasťou európskeho kultúrneho priestoru. Národné divadlo v Prahe je nositeľom národného kultúrneho dedičstva a priestorom pre slobodnú umeleckú tvorbu.

Dnešnú podobu Národného divadla tvoria štyri scény – Národné divadlo, Štátna opera, Nová scéna a Stavovské divadlo. Práve do Stavovského divadla v Prahe sme dodali najnovšie svetové javiskové technológie.

Naša spoločnosť MediaTech, ktorá je výhradným zástupcom javiskových technológií Ventum-S pre slovenský a český trh, dodala do Národného divadla v Prahe programovateľný vozík Mecanum Ventum-S pre automatický posun dekorácie na javisku.

Pozrite si ako funguje programovateľný vozík na javisku:

MediaTech-divadlne-technologie-Ventum-S

Programovateľný vozík pre automatický posun dekorácií na javisku

Programovateľný vozík Mecanum je špeciálna javisková technológia, pohybuje sa všetkými smermi, má plynule ovládanú rýchlosť a je súčasne ovládaný diaľkovým ovládaním.

Tieto programovateľné vozíky je možné spájať aj do väčších celkov aj s konštrukciou a riadiť ich ako jeden objekt. Takýto objekt a jeho pohyby je možné programovať do bodov, v ktorých sa bude posúvať. Technológie Ventum-S majú všetky bezpečnostné certifikáty, takže je možné na týchto posuvných vozíkoch prepravovať nielen kulisy, ale aj ľudí.

Divadelné technológie nášho nemeckého partnera Ventum–S využívajú divadlá po celom svete a sme radi, že prvý pohyblivý vozík s príslušenstvom sme mohli dodať práve na scénu Narodného divadla v Prahe.

bohumil-tonkovic

Ing. Bohumil Tonkovič
Projektový špecialista, MediaTech Central Europe
+421 220 999 700 / mediatech@mediatech.sk

„Programovateľný vozík Mecanum je špeciálna javisková technológia, pohybuje sa všetkými smermi, má plynule ovládanú rýchlosť a je súčasne ovládaný diaľkovým ovládaním. Divadelné technológie nášho nemeckého partnera Ventum–S využívajú divadlá po celom svete a sme radi, že prvý pohyblivý vozík s príslušenstvom sme mohli dodať práve na scénu Narodného divadla v Prahe.“

Využili sme technológie od našich partnerov

KONTAKTUJTE NÁS

Vypíšte krátky formulár alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky. Vašej požiadavke sa bude venovať náš špecialista.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 220 999 700

NAPÍŠTE NÁM

mediatech@mediatech.sk

ALEBO VYPLŇTE FORMULÁR

    Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

    WordPress Lightbox
    Phone