Komplexné ozvučenie auly Aurela Stodolu na Slovenskej technickej univerzite

Bezobslužný ozvučovací systém 21. storočia na 1 klik

Je nám cťou, že spoločnosť MediaTech mohla priložiť ruku k dielu a dodať komplexné ozvučenie do nádhernej historickej auly Aurela Stodolu STU v Bratislave s kapacitou 800 miest. Teší nás to o to viac, že práve tu sa odohral aj dôležitý študijný míľnik viacerých našich kolegov.

Cieľom projektu bolo navrhnúť a realizovať komplexné ozvučenie auly tak, aby celý systém fungoval v 2 módoch. Mód 1 je určení pre ľudí, učiteľov a prednášajúcich, ktorí nemajú žiadne skúsenosti a znalosti o audio technológiách. V móde 1 je teda systém úplne bezobslužný aktivujúci sa iba stlačením jedného spínača. Zapnutím spínača sa automaticky spustia všetky potrebné technológie, ktoré sú vopred naprogramované a všetko funguje automaticky. Ide o obrovský prínos, pretože sa nikto nemusí zaoberať žiadnym náročným nastaveniam daných technológií. 

Mód 2 je určený pre ľudí, ktorí sa rozumejú audio technológiám a zabezpečujú pre univerzitu dôležité podujatia. V móde 2 je systém diaľkovo ovládaný dotykovým panelom pre všetky pripravované kultúrne a spoločenské akcie. Jedná sa o systém Full-range v plnom frekvenčnom pásme.

MediaTech ozvucenie
bohumil-tonkovic

Bohumil Tonkovič
Generálny riaditeľ, MediaTech Central Europe
+421 220 999 700 / mediatech@mediatech.sk

„Práve pri väčších priestoroch je kľúčovým aspektom dosiahnuť v priestore zrozumiteľnosť. Toto sa dá docieliť jedine pomocou kvalitného projektového riešenia s vopred jasným výsledkom.“

MediaTech-aula-Maxima

Svetové ozvučenie dostupné aj na Slovensku

Naši odborníci navrhli a dodali systémové riešenie najmodernejších audio technológií pre ozvučenie priestoru. Práve pri väčších priestoroch je kľúčovým aspektom dosiahnuť v priestore zrozumiteľnosť. Toto sa dá docieliť jedine pomocou kvalitného projektového riešenia s vopred jasným výsledkom.

A aké komplexné technologické riešenia sme v tomto prípade volili?

Základom systému sú line-array reproduktory (reproduktory s vyžarovanou rovinnou zvukovou vlnou), ktoré sú elektronicky smerované iba na priestor, ktorý je potrebné čitateľne ozvučiť. Tým je eliminovaná nedokonalosť akustiky priestoru a súčasne aj znížené odrazy v priestore, čo v sumáre dáva lineárny priebeh intenzity ozvučenia na jednotlivých sedadlách a zvyšuje čitateľnosť a jasnosť zvuku.

Svetové ozvučenie dostupné aj na Slovensku

Systém ďalej tvoria špeciálne mikrofóny na husom krku umiestnené na katedre a predsedníckom stole, bezdrôtové hand a klopové mikrofóny pre prednášajúcich a publikum. Samozrejmosťou je systémový procesor Yamaha MRX7-D s technológiou Dante a bezobslužný automatický mixážny pult Yamaha TF-RACK s Dante konektivitou pre distribúciu audia po sieti. Táto bezkonkurenčná ozvučovacia zostava by sa nezaobišla ani bez zosilňovača Yamaha MXV4280D ( vykrytie prvých radov v priestore. To všetko je doplnené produktami AudioPressBox (drive unit APB-D100 s expandermi APB-008 OW-EX­ zabudovanými na stene a prenosnými expandermi APB-008 SB-EX) pre pripojenie médií.

Všetky tieto vyššie uvedené zariadenia a technológie fungujú spolu ako 1 systém a majú veľké množstvo užívateľských benefitov. Hlavným benefitom je užívateľsky jednoduchý systém. Taktiež sme zabezpečili a sprocesovali aktiváciu prehrávania nahrávok v kabíne  pri slávnostných ceremóniách a aktiváciu gongu.

AudioPressBox-APB-008 SB-EX
MediaTech-rack

Najmodernejšie technológie pre bezkompromisný zážitok

Ozvučenie auly Slovenskej technickej univerzite bolo našimi odborníkmi realizované tak, aby sme zabezpečili lineárne vykrytie priestoru po celej jeho ploche. Zároveň nie je žiadnym problémom, ak prezentujúci chodí pod reproduktorom s aktívnym klopovým mikrofónom.

Distribúcia signálu pre vysielanie a novinárov je zabezpečená cez svetovú jednotku na trhu AudioPressBox, ktorej produkty sa používajú aj v najväčších a najprestížnejších inštitúciách po celom svete.  Pri tomto komplexnom ozvučovacom  projekte boli použité najmodernejšie technológie, ktoré spolu s dlhoročnými skúsenosťami a know-how našich odborníkov ponúkajú bezkompromisný užívateľský výsledok. Ten je podčiarknutý aj skúsenosťami z oblasti odborného inžinieringu a programovania pracovníkov spoločnosti Mediatech.

Ak ozvučenie, tak Mediatechl

Ako ukazuje prax, ozvučenie a akustika sa stáva skutočne kľúčovým prvkom každého priestoru. Mediatech pre vás navrhne, naprojektuje a nainštaluje kompletné ozvučenie akýchkoľvek priestorov. Naši odborníci sú tu preto k vašim službám a zodpovedajú vám akékoľvek otázky.

Využili sme technológie od našich partnerov

KONTAKTUJTE NÁS

Vypíšte krátky formulár alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky. Vašej požiadavke sa bude venovať náš špecialista.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 220 999 700

NAPÍŠTE NÁM

mediatech@mediatech.sk

ALEBO VYPLŇTE FORMULÁR

    Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

    WordPress Lightbox