Podvesená akustika vo firemných farbách pre CAF Centrum

Čo sme robili:akustika

Profesionálna akustika pre maximálnu zrozumiteľnosť v priestore

Akustika je kľúčovým prvkom pri riešení zvuku v akomkoľvek priestore. Nesprávna alebo žiadna akustika môže mať negatívny vplyv nielen zrozumiteľnosť, ale aj celkové pohodlie a pocit z práce. Práve preto je dôležitý výber správneho a kvalitného akustického riešenia v miestnosti, ktorý by nemal byť podceňovaný.

Aj z tohto dôvodu sa na nás obrátilo CAF Centrum, ktoré je súčasťou Odboru kvality a projektového riadenia (OKPR) a je začlenené v Úrade pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR.

Naši odborníci mali dať nový funkčný šat priestoru, ktorý je považovaný za akési srdce centra v ktorom sa uskutočňujú nielen strategické porady, ale aj školenia.

Akusticke-riesenie
Mario-Brosch-100x100

Mário Brosch
Projektový špecialista, MediaTech Central Europe
+421 220 999 700 / mediatech@mediatech.sk

„V tomto projekte sme sa popri technickom návrhu akustiky snažili zamerať na zachovanie dizajnu a účelu priestoru. Som rád, že sme ho nielen zachovali, ale myslím, že sa nám ho podarilo dokonca vylepšiť. To všetko s prihliadnutím aj na ekologický faktor daného riešenia.“

MediaTech-Vicoustic-akustika

Dizajnová akustika vo firemných farbách? Aj to sa dá!

V miestnosti sme sa stretli hneď s niekoľkými výzvami. Vysoký, nerovný strop, klimatizácia, či stropné svetlá. To všetko museli naši odborníci brať do úvahy pri návrhu čo najoptimálnejšieho funkčného a dizajnového riešenia.

Aj z tohto dôvodu naši odborníci predostreli hneď 4 rôzne varianty, kde sa práve ten špecifický: spojenie akustiky s firemnými farbami stretol s naozaj veľkým záujmom. Rôzne farby z CMYK stupnice firemných farieb a špecifikácia presného umiestnenia s prihliadnutím na aspekty miestnosti si doslova vypýtali riešenie, ktoré rúca limity z profesionálnych akustických riešení.

Do miestnosti sme navrhli, dodali a nainštalovali 12 ks podvesených akustických panelov ViCould VMT Flat v 3 farbách, z toho 2 boli vyrobené presne podľa firemných farieb CAF Centra.

Dizajnové akustické panely Flat VMT predstavujú revolučný produktový rad. Flat Panel VMT je vyrobený z VicPET Wool – materiálu, ktorý sa vyrába predovšetkým z recyklovaných plastových fliaš (65%), čo vedie k environmentálne udržateľnému riešeniu. Táto netkaná textília bola jemne doladená spoločnosťou Vicoustic pre vynikajúcu akustiku pri stredných a vysokých frekvenciách.

CafCentrum

Anna Budiaková
riaditeľka odboru kvality a projektového riadenia, ÚNMS SR

„Spolupráca so spoločnosťou MediaTech Central Europe a.s. prebiehala na profesionálnej úrovni. S navrhnutým riešením zlepšenia akustiky sme veľmi spokojní. Vzhľadom na rôzne technické prekážky a viaceré varianty riešení sme po vzájomnej dohode dospeli k vytvoreniu kvalitného akustického riešenia, a tým prispeli k výraznému zlepšeniu akustiky v miestnosti. Veľmi nás potešila možnosť výberu presnej farebnej kombinácie panelov, ktoré boli vo farbách loga CAF centra. Zároveň by sme chceli vyzdvihnúť veľmi dobrú spoluprácu so zamestnancami spoločnosti, ktorí boli veľmi ústretoví pri plnení našich požiadaviek.“

Podvesená akustika: Profesionálne riešenie aj pre náročné priestory

Podvesená akustika má hneď niekoľko neoceniteľných prínosov. Znižuje výšku stropu a absorbuje do seba z každej strany zvukové odrazy. Navyše, je táto akustika nastaviteľná a vie sa maximálne prispôsobiť v rámci daného priestoru, bez ohľadu na prítomnosť okien, klimatizácie, či iných prekážok. A aby toho nebolo málo, dá sa dodať v rôznych tvaroch a dizajnoch a je potlačiteľná rôznymi farbami a vzormi. Vďaka nej tak vyčarujete a dotvoríte neopísateľnú atmosféru v akomkoľvek priestore.

MediaTech Central Europe poskytuje riešenia v oblasti akustiky pre každú situáciu a typ priestoru. Bude nám cťou priložiť ruku k dielu a priniesť funkčné a estetické riešenie aj pre Vás. Pretože, na akustike skutočne záleží.

Vicoustic-akustika

Využili sme technológie od našich partnerov

KONTAKTUJTE NÁS

Vypíšte krátky formulár alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky. Vašej požiadavke sa bude venovať náš špecialista.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 220 999 700

NAPÍŠTE NÁM

mediatech@mediatech.sk

ALEBO VYPLŇTE FORMULÁR

    Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

    WordPress Lightbox