RTVS Banská Bystrica

Čo sme robili:akustika

Spoločnosť MediaTech Central Europe realizovala od 24. do 27. 3. 2014 v budove RTVS v Banskej Bystrici ďalšiu zo svojich úspešných inštalácií. Cieľom projektu bolo vylepšenie akustických vlastností v ôsmych miestnostiach novej budovy RTVS v Banskej Bystrici. Uvedené inštalácie sa týkali konkrétne miestností určených na prípravu dabingov, strižne a postprodukčné práce.

V miestnostiach boli navrhnuté absorbčné prvky kombinované s difúznymi a basovými pascami. Konkrétne:

  • Wave Wood 60.4
  • Cinema Square Pro 60.4 (absorpcia)
  • Poly Wood Fuser (difúzia)
  • Super Bass Extreme (basová pasca)

Panely Wave Wood 60.4 a Cinema Square Pro 60.4 slúžia hlavne na absorpciu a boli umiestňované na steny tak, aby zabránili odrazu zvukovej vlny.

Difúzory Poly Wood Fuser boli umiestňované na panely Wave Wood 60.4 a slúžia na rozbitie  a zmenu uhla odrazu zvukovej vlny.

Super Bass Extreme boli umiestnené do rohov miestností aby pohltili nízke frekvencie.

Veľmi dôležitá bola tiež farebnosť priestoru spolu s požiadavkou, aby miestnosti neboli príliš tmavé. Tieto požiadavky boli dosiahnuté farebnou kombináciou Cherry a Nordik pričom prevládal farebný odtieň Nordik. V miestnostiach strižní bola použitá farebná kombinácia hnedej a béžovej farby, kde opäť prevládala svetlejšia béžová farba.

Použité technológie

KONTAKTUJTE NÁS

Vypíšte krátky formulár alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky. Vašej požiadavke sa bude venovať náš špecialista.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 220 999 700

NAPÍŠTE NÁM

mediatech@mediatech.sk

ALEBO VYPLŇTE FORMULÁR

    Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

    WordPress Lightbox