Indukčná zvuková slučka pre ľudí s poruchou sluchu

Náš partner Ampetronic je svetovým lídrom v dizajne a výrobe indukčných zvukových slučiek pre ľudí s poruchou sluchu. Systém indukčných slučiek je technológia, ktorá pomáha zvýšiť čistotu zosilneného zvukového signálu v akomkoľvek rušnom prostredí pomocou načúvacích prístrojov a kochleárnych implantátov. Produkty Ampetronic spĺňajú tie najvyššie štandardy a sú vyvinuté tak, aby poskytovali skutočný prínos tým, ktorí trpia stratou alebo poškodením sluchu.

Systém zvukovej indukčnej slučky pre ľudí s poruchou je svetovým štandardom riešenia zvuku v priestore. MediaTech Vám navrhe a dodá kompletný systém pre ľudí s poruchou sluchu.

Mám záujem o riešenie

Systém indukčnej slučky

Funkčný systém indukčnej zvukovej slučky, ktorý svojim užívateľom poskytuje skutočný úžitok a spĺňa všetky požiadavky medzinárodného štandardu, pozostáva z 5 hlavných komponentov.


Zdroj zvuku


Špeciálny zosilňovač pre magnetickú slučku


Medený „slučkový“ kábel


Označenie


Prijímače a testovacie zariadenia

Zdroj zvuku

Systém indukčnej slučky slučky bude produkovať kvalitný a zrozumiteľný zvukový signál iba vtedy, ak je zdroj zvuku zaznamenaný správne. Zdrojom zvuku môže byť zvukový signál zaznamenaný mikrofónom. Taktiež ním môže byť linkový výstup z televízie alebo mixážneho pultu.

Špeciálny zosilňovač pre indukčnú slučku

Zosilňovač načúvacej slučky je srdcom celého systému. Ampetronic poskytuje najväčší výber špecializovaných zosilňovačov indukčnej slučky na trhu, ktoré sú navrhnuté tak, aby vyhovovali akejkoľvek aplikícii.

Medený „slučkový“ kábel

Súčasťou systému indukčnej slučky je medený „slučkový“ kábel. Kábel je dostupný v niekoľkých možnostiach pre zakopanie do zeme alebo ako plochá páska pod koberce alebo iné podlahové krytiny.

Označenie

Nevyhnutnou súčasťou každého systému indukčnej slučky je označenie, aby bolo pre ľudí s poruchou sluchu jasné, že sa na danom mieste tento systém nachádza. Označenie by malo byť umiestnené na všetkých vstupných miestach a všetkých stenách miestnosti.

Prijímače a testovacie zariadenia

Všetky systémy indukčnej slučky sú dodané so zariadením, ktoré umožňuje zodpovednej osobe pravidelne vykonať kontrolu funkčnosti.

Pozrite sa, ako funguje magnetická slučka

Vypočujte si rozdiel medzi použitím a nepoužitím magnetickej slučky

Aplikácie jednotlivých riešení

1. Korporáty, firmy, spoločnosti

Vo veľkých nadnárodných ale aj menších spoločnostiach sa systém indukčnej zvukovej slučky aplikuje veľmi často v rôznych typoch miestností. Využíva sa najmä v uzavretých kanceláriách, zasadačkách a laboratóriách. Veľmi častou aplikáciou indukčných slučiek sú recepcie alebo výťahy. Pri väčších uzatvorených priestoroch akými môžu byť školiace miestnosti alebo otvorené kancelárie sa využíva systém kombinovaných indukčných slučiek pre lepšie pokrytie daného priestoru.

2. Školy a univerzity

V školách a univerzitách si systém indukčných slučiek nájde veľké zastúpenie a to najmä vo veľkých auditóriách, prednáškových miestnostiach alebo bežných triedach. Aplikácia systému do rozsiahlych auditórií a prednáškových miestnosti s veľkým počtom ľudí je veľmi opodstatnená, keďže pri väčšej vzdialenosti poslucháča od zdroja zvuku sa uplatňujú dozvukové vlastnosti miestnosti a klesá tým zrozumiteľnosť. Taktiež v miestnostiach  s väčším počtom ľudí je výrazne väčší hluk okolia, čo len zrozumiteľnosť vo väčšej vzdialenosti od zdroja zvuku znižuje. Pri použití systému indukčných slučiek a načúvacieho prístroja je možné tieto problémy vyriešiť.  Systém indukčných slučiek sa rovnako využíva na chodbách a spoločenských miestnostiach či vestibuloch.

3. Vládne inštitúcie, parlament a súdne siene

V parlamente alebo v súdnych sieňach sa využíva systém kombinovaných indukčných slučiek kvôli členitosti povrchu a stien. V takýchto priestoroch je dôležite aby všetci účastníci počuli zvuk zrozumiteľne a preto je systém kombinovaných indukčných slučiek vhodnou voľbou, kvôli kvalite pokrytia celej miestnosti.

4. Hromadná doprava

Systém indukčných zvukových slučiek v dopravných prostriedkoch funguje veľmi dobre a zjednodušuje ľudom s poruchou sluchu cestovanie.

Systém indukčných slučiek sa rovnako aplikuje na prepážky kupovania lístkov, zastávky autobusov, stanice metra , železničné stanice alebo do letiskových terminálov kde systém indukčných slučiek je priamo prepojený s informačným audio-systémom. Systém indukčných slučiek zabezpečuje konzistentný signál v celej oblasti indukčnej slučky a tým dovoľuje používateľom voľnosť pohybu.

5. Kiná, divadlá, koncertné siene a kostoly

V týchto priestoroch platia podobné princípy pre použitie systému indukčných slučiek ako pri veľkých auditóriách alebo prednáškových aulách, kde povrch je stupňovitý a steny sú prevažne veľmi členité. Systém indukčných slučiek dopomáha k pôžitku z umeleckého diela a skvalitňuje celkovú jeho interpretáciu. Pri takýchto členitých miestnostiach je dôležitá správna konfigurácia systému pre čo najlepšie pokrytie a minimalizáciu negatívnych vplyvov akými sú dozvukové vlastnosti priestoru alebo obsah kovu v konštrukcií danej budovy. Systém indukčnej slučky je možné aplikovať do nových ale aj starších budov.

6. Štadióny a športové strediská

Pri vonkajších podujatiach na veľkých športových štadiónoch je systém indukčnej slučky využívaný najmä vďaka vysokej prítomnosti oceľových konštrukcií, hluku pozadia  a rozptýlenia zvukovej energie na veľkej otvorenej ploche, kde všetky tieto negatívne vplyvy minimalizuje pomocou načúvacieho prístroja.

KONTAKTUJTE NÁS

Vypíšte krátky formulár alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky. Vašej požiadavke sa bude venovať náš špecialista.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 220 999 700

NAPÍŠTE NÁM

mediatech@mediatech.sk

ALEBO VYPLŇTE FORMULÁR

    Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

    WordPress Lightbox
    Phone