Typy video konferenčných riešení

Na trhu je viacero riešení, ktoré ľuďom umožňujú komunikovať prostredníctvom obrazu. Od najmenších riešení s integrovanými kamerami v osobných zariadeniach ako sú notebooky, až po vstavané systémy s vysokou kvalitou audia aj videa. Každý používateľ má iné potreby a možnosti, preto je častokrát na mieste odborná konzultácia, vďaka ktorej sa dokáže dosiahnuť optimálne riešenie pre konkrétnu potrebu.

Integrácia video konferenčných systémov

Integrované video-konferenčné riešenia sa využívajú v prípade veľkých konferenčných miestností a školiacich priestorov, kde je potrebné, aby každý každého bolo počuť.

Vďaka integrácii je systém možné nastaviť tak, aby sa jedným tlačidlom miestnosť nastavila na konkrétne využitie. Potrebujete usporiadať video-konferenčný hovor pre management? Jednoducho cez ovládací panel zapnete obrazovku kameru a mikrofóny. Chcete premietať? Jednoducho zastrite okná, stlmte svetlo a zapnite projektor.

Verte, že je to veľmi efektné riešenie uľahčujúce začiatok stretnutia a navyše je veľmi efektné.

Set-top

Set-top video-konferencie zvyčajne pozostávajú z centrálneho hubu, mikrofónu, reproduktoru  kamery. Napájajú sa na obrazovku  a sú zamerané na využitie v huddle rooms.

Tieto riešenia sú relatívne veľmi lacné a jednoduché na použitie, takže ich dokáže ovládať naozaj úplne každý. Veľkou výhodou takýchto video-konferenčných riešení je, že si do nich pripojíte vlastný laptop a na komunikáciu využívate vlastnú aplikáciu, napríklad Skype.

Set-top riešenia dokážu premeniť málo využívané meetingovky na plnohodnotne vybavený huddle room. Pomer cena/výkon je v takomto prípade veľmi dobrý.

Ak hľadáte takéto riešenie, odpoveďou môže byť novinka Yamaha CS-700, ktorá v sebe spája kameru, reproduktory aj mikrofón. Umožňuje tak malým tímom efektívne komunikovať na diaľku a to iba pripojením USB kábla k notebooku.

Desktop

Najjednoduchším riešením video-konferencie je využite vstavaného mikrofónu a kamery. Tento spôsob je vhodný pre jednotlivcov ktorý pracujú externe, napríklad pri využívaní „home office“.

Ktorý typ video-konferencie je vhodný?

Na to aby ste dostali predstavu je vhodné zodpovedať si nasledujúce otázky, prípadne ich konzultovať so špecialistom.

  • Koľko ľudí je bude využívať?
  • Koľko ľudí bude využívať systém naraz v jednom čase?
  • Kde sa systém bude nachádzať?
  • Aké zariadenia sa budú používať na vstup do systému?
  • Aká je potrebná podpora IT?
  • S kým budú užívatelia viesť video-konferencie?
  • Budú účastníci potrebovať nástroje na kolaboráciu?
  • Je potrebné konferencie nahrávať?
  • Aké aplikácie chcete mať v systéme integrované?
  • Je potrebný nový hardware alebo je možné využiť ten ktorý už máme?

Ak už máte odpovede, získate celkom jasnú predstavu o type video-konferencie vhodnej pre vaše konkrétne účely.

Zaujal vás
tento článok?

Chceli by ste meeting room, smart room alebo iné audiovizuálne riešenie pre vašu firmu, či kanceláriu? Inšpirujte sa našimi úspešnými projektami a využite možnosť konzultácie s nami. Navrhneme riešenie, dodáme a nainštalujeme zariadenia a zaškolíme personál. My – MediaTech sa postaráme o vaše projekty od začiatku až do konca presne na mieru, podľa vašich požiadaviek.

WordPress Lightbox