Mikrofóny Schoeps - 3.časť: Štúdiové mikrofóny

Mikrofóny nemeckej značky Schoeps predstavujú najvyššiu kvalitu na poli kondenzátorových mikrofónov vo svete už od roku 1948. V našom seriály Vám predstavujeme v štyroch kategóriach: koncertné mikrofónyfilmové mikrofóny, štúdiové mikrofóny a konferenčné mikrofóny.

Shoeps mikrofon

Štúdiové mikrofóny

Transparentný zvuk, univerzálnosť a flexibilita sú kľúčové vlastnosti každého mikrofónu v štúdiovom prostredí. Z tohto dôvodu nájdete v tejto kategórii hlavne mikrofóny z modulárnej série Colette, ako aj štúdiový mikrofón V4.

Produkty SCHOEPS sa etablovali najmä pri nahrávaní akustických nástrojov. Kondenzátorové mikrofóny s malou membránou sú známe svojou zvukovou charakteristikou pri nahrávaní akustických gitár, vokálov alebo pri snímaní bubnov.

Stereo sety série Colette sú veľmi obľúbené v štúdiovom prostredí. Sú dostupné s omni, kardioidnými, subkardioidnými, superkardioidnými, osmičkovými alebo prepínateľnymi kapsulami.

Kapsuly SCHOEPS MK sú často používané pre nahrávanie akustických nástrojov. V prípadoch, keď mikrofón nie je umiestnený v bezprostrednej blízkosti nástroja majú akustické vlastnosti miestnosti veľký vplyv na konečný zvuk. To znamená, že mikrofón musí znieť dobre v celej jeho snímacej charakteristike, nielen z prednej strany. Mikrofón môžeme nazývať transparentný a bez farebného skreslenia, ak je jeho frekvenčná charakteristika lineárna vo všetkých smeroch.

WordPress Lightbox