Mikrofóny Schoeps - 3.časť: Štúdiové mikrofóny

Mikrofóny nemeckej značky Schoeps predstavujú najvyššiu kvalitu na poli kondenzátorových mikrofónov vo svete už od roku 1948. V našom seriály Vám predstavujeme v štyroch kategóriach: koncertné mikrofónyfilmové mikrofóny, štúdiové mikrofóny a konferenčné mikrofóny.

Shoeps mikrofon

Štúdiové mikrofóny

Transparentný zvuk, univerzálnosť a flexibilita sú kľúčové vlastnosti každého mikrofónu v štúdiovom prostredí. Z tohto dôvodu nájdete v tejto kategórii hlavne mikrofóny z modulárnej série Colette, ako aj štúdiový mikrofón V4.

Produkty SCHOEPS sa etablovali najmä pri nahrávaní akustických nástrojov. Kondenzátorové mikrofóny s malou membránou sú známe svojou zvukovou charakteristikou pri nahrávaní akustických gitár, vokálov alebo pri snímaní bubnov.

Stereo sety série Colette sú veľmi obľúbené v štúdiovom prostredí. Sú dostupné s omni, kardioidnými, subkardioidnými, superkardioidnými, osmičkovými alebo prepínateľnymi kapsulami.

Kapsuly SCHOEPS MK sú často používané pre nahrávanie akustických nástrojov. V prípadoch, keď mikrofón nie je umiestnený v bezprostrednej blízkosti nástroja majú akustické vlastnosti miestnosti veľký vplyv na konečný zvuk. To znamená, že mikrofón musí znieť dobre v celej jeho snímacej charakteristike, nielen z prednej strany. Mikrofón môžeme nazývať transparentný a bez farebného skreslenia, ak je jeho frekvenčná charakteristika lineárna vo všetkých smeroch.

Odborná konzultácia


Konzultujte s nami svoje predstavy úplne bezplatne. Odošlite nám nezáväzný formulár a náš tím odborníkov vás bude v krátkom čase kontaktovať.

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

Kontakt

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

Professional Consultation

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Contact

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

WordPress Lightbox