fbpx

Aktuality

Mikrofóny Schoeps – 3.časť: Štúdiové mikrofóny

Mikrofóny nemeckej značky Schoeps predstavujú najvyššiu kvalitu na poli kondenzátorových mikrofónov vo svete už od roku 1948. V našom seriály Vám predstavujeme v štyroch kategóriach: koncertné mikrofónyfilmové mikrofóny, štúdiové mikrofóny a konferenčné mikrofóny.

Štúdiové mikrofóny

Transparentný zvuk, univerzálnosť a flexibilita sú kľúčové vlastnosti každého mikrofónu v štúdiovom prostredí. Z tohto dôvodu nájdete v tejto kategórii hlavne mikrofóny z modulárnej série Colette, ako aj štúdiový mikrofón V4.

Produkty SCHOEPS sa etablovali najmä pri nahrávaní akustických nástrojov. Kondenzátorové mikrofóny s malou membránou sú známe svojou zvukovou charakteristikou pri nahrávaní akustických gitár, vokálov alebo pri snímaní bubnov.

Schoeps V4

Schoeps Schoeps Stereo Set MK 22

Stereo sety série Colette sú veľmi obľúbené v štúdiovom prostredí. Sú dostupné s omni, kardioidnými, subkardioidnými, superkardioidnými, osmičkovými alebo prepínateľnymi kapsulami.

Kapsuly SCHOEPS MK sú často používané pre nahrávanie akustických nástrojov. V prípadoch, keď mikrofón nie je umiestnený v bezprostrednej blízkosti nástroja majú akustické vlastnosti miestnosti veľký vplyv na konečný zvuk. To znamená, že mikrofón musí znieť dobre v celej jeho snímacej charakteristike, nielen z prednej strany. Mikrofón môžeme nazývať transparentný a bez farebného skreslenia, ak je jeho frekvenčná charakteristika lineárna vo všetkých smeroch.

Schoeps MK 41

Schoeps MK 22

Mikrofón V4 je špičkový vokálny mikrofón. Je to pocta klasickému mikrofónu SCHOEPS z 50. rokov – malému membránovému kondenzátoru, ktorý kombinuje to najlepšie z malých a veľkých membránových kondenzátorových mikrofónov.

Celú ponuku špičkových mikrofónov Shoeps nájdete TU.

Zdielanie článku:
odborná konzultácia
odborná konzultácia Odborná konzultácia