Rádio Aktual vysiela aj vďaka technológiám od MediaTechu

15. mája pribudlo do slovenského éteru nové rádio. Je ním Rádio Aktual, ktoré nahradilo Rockovú Republiku.

Rádio Aktual poslucháčom sľubuje spojenie talk a spravodajského formátu. Pri jeho štarte nemohol chýbať ani MediaTech Central Europe. Rádio Aktual nám do rúk zverilo vybavenie ich nového vysielacieho štúdia. Štúdio je vybavené až pre šiestich účastníkov – zvukára, jedného alebo dvoch moderátorov a hostí. Nainštalovali sme signálový procesor a aktívny monitor značky YAMAHA. Štúdiové mikrofóny sú takisto od YAMAHA. Na vysielacom stole, ktorý má atypický lichobežníkový tvar, je nainštalovaných 6 ramenných držiakov na mikrofón od Yellowtec. Držiaky umožňujú flexibilné prispôsobenie každému účastníkovi priamo na mieru. Výrazným, nielen technickým, ale aj dizajnovým, kúskom sú biele reprosústavy značky YAMAHA.

Súčasťou inštalácie sú aj zariadenia priamo z našej výroby – slúchadlové zosilňovače s ovládacími panelmi. K zosilňovačom sme dodali aj profesionálne štúdiové slúchadlá od Audio-Technica ATH-M50X a ATH-M30X.

V prípade výberu akustických panelov si zadávatelia vybrali sivú a bielu farbu, na nás bolo zvolenie vhodného typu. Rozhodli sme sa pre Cinema Round Premium od Vicoustic. Vďaka našej inštalácii nikto nevtrhne do štúdia počas vysielania, nainštalovali sme totiž aj signalizačné svetlo ON AIR, od SONIFEX.

Zaujal vás
tento článok?

Chceli by ste meeting room, smart room alebo iné audiovizuálne riešenie pre vašu firmu, či kanceláriu? Inšpirujte sa našimi úspešnými projektami a využite možnosť konzultácie s nami. Navrhneme riešenie, dodáme a nainštalujeme zariadenia a zaškolíme personál. My – MediaTech sa postaráme o vaše projekty od začiatku až do konca presne na mieru, podľa vašich požiadaviek.

WordPress Lightbox