Elegantná a funkčná akustika pre AHK Slowakei

Čo sme robili:akustika

Špecifické akustické riešenie do centra starého mesta

Slovensko- nemecká obchodná a priemyselná komora sa na nás obrátila s požiadavkou úpravy ich kľúčového priestoru – zasadačky spojenej s konferenčnou miestnosťou. Práve toto miesto sa stalo srdcom spoločnosti. Využívajú ju na internú komunikáciu, prijímanie zahraničných hostí a rovnako tak na semináre, školenia a externú komunikáciu.

Akustika a jej prínosy v priestore boli donedávna na Slovensku podceňovaným aspektom. Akustika je v dnešnej dobe dôležito súčasťou každého priestoru, pretože práve vhodne zvolená akustika ide ruka v ruka so všetkými technológiami a podčiarkuje celkový pocit z priestoru. Akustika zároveň dotvára dokonalý vizuálny dojem a zabezpečí zrozumiteľnosť, pohodlie, zvýšenie efektivity a plynulosť pri pracovnom procese.

My v MediaTech Central Europe a.s, dbáme na funkčné a zároveň dizajnové riešenia. Plne sa prispôsobujeme požiadavkám a špecifikám klienta, či už pri koncepčnej alebo finančnej predstave.

ahk-referencia-akustika-mediatech
Mario-Brosch-100x100

Mário Brosch
Projektový špecialista, MediaTech Central Europe
+421 220 999 700 / mediatech@mediatech.sk

„Pri návrhu akustického riešenia sme sa popasovali s neštandardným rozmiestnením podvesených svietidiel, nesúmernými stenami ako aj s existujúcimi prvkami interiéru. Požiadavka zo strany klienta bola zachovať čistý dizajn miestnosti. Preto sme zvolili materiál, ktorý sa dá nielen spájať do súvislých povrchov, ale dá sa s ním výborne pracovať aj v prípade, že potrebujeme samotný akustický materiál upraviť na mieste.“

vicoustics-flat-panel-vmt-mediatech

Skoncujte s ozvenou, echom a nezrozumiteľnosťou v akomkoľvek priestore

Pri návrhoch pre AHK Slowakei sme od začiatku uvažovali nad viacerými funkčnými konceptmi s prihliadnutím na špecifiká miestnosti.

Jej bočná stena bola totiž zo skla, čo bolo zaujímavé i z dôvodu prirodzeného osvetlenia. Kvôli chýbajúcej akustike však v miestnosti bolo zvýraznené echo, rušivé zvukové prvky z okolia, doslova ste tu zažívali „zvuk akoby z hrnca“. Počas pracovného procesu tak bolo nesmierne náročné sústrediť sa, čo nabúravalo celkové pracovné prostredie. Samotný klient preto pristupoval pri hľadaní svojho akustického riešenia proaktívne, čo sme veľmi uvítali.

Intenzívny proces komunikácie a rôzne alternatívy

Naši odborníci od začiatku zvažovali viaceré alternatívy a pristupovali k projektu vysoko koncepčne. Predostreli viac prepracovaných a rozdielnych návrhov, takže si klient mohol vybrať riešenie podľa svojich požiadaviek i finančnej predstavy.

Klient si vo finále zvolil vysoko funkčné a elegantné riešenie s prirodzenou bielou úpravou. Zvažovaná bola i akustika s dizajnom 3D. Samotné riešenie akustiky sme inštalovali na väčšinu stien. Po dôkladnom zvážení sme zachovali i veľké presklenie, ktoré podčiarkuje jedinečnosť priestoru a zachováva zaužívaný koncept vnútorného vstupného priestoru a svetelnosť.

Akustické riešenie do vašej firmy – bez obmedzení!

Pri návrhoch a samotnej realizácii pre AHK Slowakei sme sa  podopierali aj o dizajnovú a prezenčnú stránku samotného priestoru. Akustika musela byť vhodne navrhnutá a vycentrovaná a to tak, aby ladila proporčne s miestnosťou.

Projekt sme tak sprocesovali doslova od A po Z. Od samotnej konzultácie, komunikácie, návrhov, až po samotnú realizáciu a finalizáciu. V miestnosti tak pribudlo takmer 70 akustických štvorcov a to tak, aby mali dokonalý dopad na akustiku ale aj dizajnové riešenie.

akustika-na-strope-mediatech
akusticka-uprava-miestnosti-mediatech

Zladenie akustiky s technológiami

Sme pripravení na akékoľvek netypické riešenia. V tomto prípade sme sa popasovali so stropom, pretože tu boli svietidlá namontované asymetricky. Jedna časť išla po šírke a ďalšie na šikmo po celej dĺžke stropu. Akustické riešenie sme preto prispôsobili tak, aby na strope neboli vynechané žiadne časti a aby sme vedeli akustiku umiestniť v pásoch. Toto všetko s prihliadnutím na asymetriu, strop i veľkosť miestnosti.

Sme tu aj pre vašu akustiku

Obráťte sa na nás pri akejkoľvek požiadavke v oblasti akustiky. Špecifiká vášho priestoru nie sú pre nás obmedzením. Skôr naopak, pripravíme vám niekoľko návrhov a sprocesujeme vašu akustiku od bezplatnej konzultácie až po finálnu úpravu.

 

Využili sme technológie od našich partnerov

KONTAKTUJTE NÁS

Vypíšte krátky formulár alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky. Vašej požiadavke sa bude venovať náš špecialista.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 220 999 700

NAPÍŠTE NÁM

mediatech@mediatech.sk

ALEBO VYPLŇTE FORMULÁR

    Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

    WordPress Lightbox