Akustika v rádiu

Čo sme robili:akustika

Akustika, ktorá zaujme každého

Do známych slovenských rádií Európa 2 a Melody sme navrhli a dodali špičkové dizajnové akustické riešenia. Na základe pozitívnych skúseností sme boli opätovne oslovení pre návrh a realizáciu akustiky. Rádiá menili svoje priestory a potrebovali akusticky ošetriť ich 3 nové štúdiá – štúdio Európa 2, štúdio Melody a jedno všeobecné štúdio.

Na stole sme mali výzvu – spraviť profesionálnu akustiku, ktorá bude moderná a svieža. Pri návrhu sme spolupracovali aj s grafickým dizajnérom a architektom rádia, aby výsledná akustika perfektne zapadla do interiéru a zároveň vynikla v nových priestoroch.

Pri návrhu akustiky sme museli brať do úvahy rôzne existujúce elementy v danom priestore (stoly, elektrické zásuvky, ovládacie panely a pod.) tak, aby sa nenarušila ich funkcionalita a zároveň aby sme dodržali požadovaný dizajn akustických panelov.

Samotnému návrhu predchádzali akustické výpočty, na základe ktorých sme do priestorov navrhli vhodné typy panelov, ich umiestnenie a množstvo.

Pri akustických riešeniach používame výhradné akustické panely nášho partnera Vicoustic, ktorý je svetovou jednotkou.

Akustika Flat Panel VMT MediaTech
akustika

Štúdio Europa 2

V štúdiu Europa 2 sa nachádza veľká akustická stena s logom Europa 2. Akustická stena sa skladá z VMT Flat Panelov v hrúbke 2 cm. Grafika na tejto stene je v štýle moderných grafitov a dotvára toto štúdio naozaj perfektne. Grafika je potlačená na akustické panely špeciálnou technológiou tak, aby sa zachovali ich akustické vlastnosti.

Na opačnej stene sa nachádza taktiež typ panelu VMT Flat v bielej farbe, avšak v hrúbke 4 cm.

V štúdiu sú umiestnené aj akustické panely  Cinema Forte VMT, ktoré vytvárajú zaujímavý 3D efekt. Cinema Forte VMT má trochu iné akustické vlastnosti ako Flat Panel VMT a lepšie eliminuje nižšie frekvencie.

Hlavným dominantným prvkom štúdia Európa 2 je grafická akustická stena s potlačou loga, ktorá v kombinácii s ostatnými akustickými panelmi vytvára zvukovo dokonalý priestor.

Mario-Brosch-100x100

Mário Brosch
Projektový špecialista, MediaTech Central Europe
+421 220 999 700 / mediatech@mediatech.sk

„Práca na tomto projekte bola veľmi inšpiratívna. Zadanie bolo ešte o to zaujímavejšie, že sa jednalo o 3 rôzne štúdia z ktorých každé jedno malo svoj charakter a zameranie. Výsledkom sú sviežo vyzerajúce, moderné štúdiá s výbornou zrozumiteľnosťou pre poslucháčov. Verím, že si ich užívajú aj samotní technici a spíkri.“

Štúdio Melody

V štúdiu Melody dominuje veľká akustická stena, ktorá sa skladá z Vicoustic VMT Flat Panelov v hrúbke 2cm. Tieto akustické panely sú potlačené špeciálnou technológiou tak, aby boli zachované ich akustické vlastnosti. Klient si vybral vlastnú grafiku nôt, ktorá vystihuje a reprezentuje dané štúdio.

Na protiľahlej stene sa nachádza taktiež typ panelu VMT Flat v bielej farbe, avšak v hrúbke 4 cm.

Ďalej sú v miestnosti umiestnené akustické panely  Cinema Forte VMT, ktoré vytvárajú zaujímavý 3D efekt. Cinema Forte VMT má trochu iné akustické vlastnosti ako Flat Panel VMT a lepšie eliminuje nižšie frekvencie.

V štúdiu Melody je umiestnený aj voľne stojaci VicTotem Ultra VMT, ktorý sa dá presúvať a otáčať podľa potreby a tým upraviť akustické vlastnosti priestoru.

Studio Melody akustika MediaTech
Univerzalne studio akusticke riesenie MediaTech

Univerzálne štúdio

V univerzálnom štúdiu sa nachádzajú akustické panely Flat Panel VMT v hrúbke 4 cm, ktoré boli potlačené taktiež podľa konkrétnej farby vybranej klientom. Do týchto panelov boli vsadené akustické prvky Cinema Forte VMT, ktoré sa nielen starajú aj o nižšie frekvencie, ale vytvárajú v miestnosti pekný 3D efekt.

Akustické riešenie od MediaTech

MediaTech Central Europe poskytuje komplexné riešenia v oblasti akustiky pre každú situáciu a typ priestoru. Bude nám cťou priložiť ruku k dielu a priniesť funkčné a estetické riešenie aj pre Vás. Pretože na akustike skutočne záleží.

Využili sme technológie od našich partnerov

KONTAKTUJTE NÁS

Vypíšte krátky formulár alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky. Vašej požiadavke sa bude venovať náš špecialista.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 220 999 700

NAPÍŠTE NÁM

mediatech@mediatech.sk

ALEBO VYPLŇTE FORMULÁR

    Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

    WordPress Lightbox
    Phone