Naše audiovizuálne riešenia pomáhajú aj v zdravotníctve

Čo sme robili:ozvučenievideokonferencia

Sme poctení, že naša spoločnosť participovala na inštalácii zariadení, ktorá vo veľkej miere pomôže lekárom, zdravotníckemu personálu i samotným pacientom.

Návrh, dodanie a inštalácia audiovizuálnych technológií za účelom kooperácie pri vykonávaní lekárskych úkonov na špecializovanom a modernom angiologickom pracovisku na oddelení cievnej chirurgie sú totiž ďalším skvelým krokom na skvalitnenie lekárskej starostlivosti na Slovensku. Hlavným atribútom nášho riešenia preto musela byť predovšetkým jeho spoľahlivosť a skutočne vysoká kvalita.

Prostredníctvom nami navrhnutého videokonferenčného riešenia sa lekári môžu spojiť v real-time a byť súčasťou operačného zákroku s kolegami – na diaľku. Týmto spôsobom môžu na zákroku participovať lekári z celého sveta a v priamom prenose sledovať operačný zákrok, dávať počas operácie svoje cenné vhľady a dohliadať i na vskutku náročné lekárske zákroky. Takáto kooperácia lekárov bez ohľadu na vzdialenosť v konečnom dôsledku zvyšuje šance na bezproblémový zákrok a rekonvalescenciu a je obrovským prínosom i pre samotného pacienta.

Nainštalované audiovizuálne  riešenia budú slúžiť okrem prenosov lekárskych zákrokov, operácií a medzinárodných online lekárskych konzílií aj na účely online výučby zdravotníkov.

V tomto prípade bolo teda rovnako dôležité zabezpečiť okrem kvalitného obrazu aj kvalitný zvuk, a to nielen prostredníctvom videokonferencie, ale aj ozvučenia samotného priestoru. Nastavenie ozvučenia je nutné aj z dôvodu, aby lekár počas zákroku mohol komunikovať s ostatnými účastníkmi videokonferencie a operatívne reagovať mimo stropného ozvučenia (aj) do bezdrôtového klopového mikrofónu.

Po súhrne požiadaviek náš tím odborníkov veľmi dôkladne zvážil a navrhol takéto riešenia: Priestorové mikrofóny Audio-Technica, bezdrôtové klopové mikrofóny Audio-Technica a moderátorský mikrofón Audio-Technica s automatickou mixážou zvuku, 2 digitálne kamery s videomixom Atlona na zachytávanie vykonávaného zákroku a jeho následné premietanie a ozvučenie priestoru s AEC (automatic echo cancelling) pre zabezpečenie bezchybnej online komunikácie.

Všetky technológie sa jednoducho ovládajú. V réžii sa strihajú jednotlivé obrazové kamery a zvuk sa mixuje automaticky – bez potreby akejkoľvek obsluhy.

Celá technológia je navrhnutá tak aby vyžadovala čo najmenšiu obsluhu a lekári a zdravotníci sa mohli plne sústrediť na podávanie operačných výkonov.

Použité technológie

WordPress Lightbox
Phone