Zasadacia miestnosť univerzity

Videokonferenčná miestnosť s novými technológiami

Strojnícka fakulta STU v Bratislave patrí k popredným vysokým školám a už viac ako osem desaťročí prináša kvalitnú výučbu strojárskych študijných odborov pre študentov z celého sveta.

V hlavnej budove v centre Bratislavy sme dostali za úlohu prerobiť starú zasadaciu miesnosť na technologicky novodobú videokonferenčnú miestnosť.

Strojárskej fakulte STU sme do ich najväčšej zasadacej a konferenčnej miestnosti navrhli a dodali nové audiovizuálne technológie, ktoré posunuli využívanie miestnosti na novú profesionálnu úroveň.

Videokonferencia cez špeciálne stropné mikrofóny

V konferenčnej mietnosti bolo potrebné zabezpečiť snímanie vysokokvalitného zreteľného zvuku počas videokonferencií, v ktorej väčšinou sedí veľký počet ľudí. Za najvhodnejšie riešenie pre daný typ miestnosti sme navrhli špeciálne stropné mikrofóny s beamforming technológiou. Táto beamforming technológia automaticky smeruje lúče zabudovaných stropných mikrofónov na hovoriacich ľudí a odfiltrováva odrazy od stien a hluk v pozadí. Pomocou tohto stropného mikrofónu je možné veľmi efektívne ohraničiť priestor, ktorý má snímať.

MediaTech ako certifikovaný systémový integrátor audiovizuálnych technológií vopred naprogramoval stropné mikrofóny a smerovanie ich lúčov v konkrétnom priestore.

Použité technológie

 • Motorická PTZ kamera
 • Dotykové monitory
 • Motorické plátno a výkonný projektor
 • Stropný mikrofón s beamforming technológiou
 • Automatické mixéry
 • Line-array ozvučenie
 • Dotykový ovládací panel
 • Systém na bezdrôtovú prezentáciu
 • Bezdrôtové mikrofóny
 • Technológie zabudované v racku

Reproduktory s Line-array technológiou

Okrem špeciálnych mikrofónov sme do miestnosti navrhli a dodali aj PTZ kameru a dotykové monitory, ktoré slúžia ako písacie tabule s tým, že prenášajú obraz aj do videokonferencie.

Na ozvučenie miestnosti sme použili 2 reproduktory s Line-array technológiou. Tieto Line-array reproduktory vyžarujú iba rovným smerom, čím v danej miestnosti vzniká menej odrazov a tak je zvuk zrozumiteľnejší v celom priestore.

Celý systém je ovládaný cez user-fiendly naprogramovaný dotykový panel. Na prezentáciu sa účastnici v zasadacej miestnosti môžu pripojiť buď káblovo alebo bezdrôtovo zo všetkých PC cez rozhranie Crestron Air-Media. Takto navrhnutý systém spĺňa všetky požiadavky nielen na videokonferečné riešenie, ale aj ozvučenie a prezentáciu pri stretnutiach univerzity.

Spoločnosť MediaTech navrhuje a dodáva kompletné audiovizuálne riešenia. Obráťte sa preto na nás s dôverou. Naši odborníci sú vám plne k dispozícii.

Využili sme technológie od našich partnerov

KONTAKTUJTE NÁS

Vypíšte krátky formulár alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky. Vašej požiadavke sa bude venovať náš špecialista.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 220 999 700

NAPÍŠTE NÁM

mediatech@mediatech.sk

ALEBO VYPLŇTE FORMULÁR

  Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

  WordPress Lightbox