Sound masking - Revolučná novinka

Sound masking, teda maskovanie ruchov zvukom, je inteligentné zvukové riešenie, ktoré prekrýva rušivé zvukové prvky a dodáva tak práci, či komunikácii v otvorených priestoroch súkromie.  Je to ideálne riešenie pre miesta s väčším množstvom ľudí, akými sú napríklad open space pracoviská, čakárne, chodby či iné otvorené priestory. Táto smart technológia zjemní vravu v otvorenej kancelárii, minimalizuje rušivé zvukové a komunikačné prvky v otvorených priestoroch, ale aj zamaskuje hlasy vychádzajúce zo zasadacej miestnosti počas mítingu a dodáva tak súkromie konverzácií, koncentráciu na prácu a dokonca ochranu osobných či citlivých údajov.

Čo prináša SOUND MASKING ?

 • zvýšenie súkromia
 • ochrana osobných údajov
 • rozptýlenie hluku
 • príjemné pracovné prostredie
 • vyššia sústredenosť a produktivita
 • spokojnosť zamestnancov

Prečo je soundmasking účinný?

 • spektrum – signál vysielaný reproduktormi sa nachádza v zvukovom spektre hovoreného slova
 • hlasitosť –  je nastavená tak, aby prekrývala ľudskú reč nie však ju rušila
 • zóny –  nezávislé nastavenie v rôznych priestoroch v ktorých chceme dosiahnuť požadovaný efekt
 • rovnomernosť – zvuk je rovnomerne distribuovaný do celej zóny

Akustické súkromie je problém súčasných kancelárskych priestorov a miest s výskytom väčšieho množstva ľudí nachádzajúcich sa v otvorených priestoroch, kde počuť každé jedno slovo. Štatistiky dokazujú, že až 60% pracovníkov je nespokojných s ich súkromím pri komunikácií.  Preto spoločnosť BIAMP prináša inovatívny Sound Masking systém, ktorý má niekoľko verzií riešení a zariadení, ktoré maskujú zvukové ruchy podľa toho, kde a ako je potrebné.  K dispozícii sú dve systémové riešenia QT PRO a DYNASOUNDPRO, ktoré môžno zvoliť podľa náročnosti priestorov a požadovanej funkcionality.

Systém QtPRO® dokáže do pracovného prostredia priamo zo stropu rovnomerne rozptýliť nenápadný zvuk špecificky určený na maskovanie ľudskej reči. Výsledkom je tak konzistentný a pohodlný zvuk v celej miestnosti. Zníženie zrozumiteľnosti reči druhých tiež napomáha vyššej koncentrácii, produktivite a celkovej spokojnosti zamestnancov.

Tento efektívny a jednoduchý systém pozostáva z vysielača Qt® a riadiaceho modulu. Všetko, čo je potrebné na ich pripojenie sú iba štandardné káble. Toto riešenie sa dá prispôsobiť na mieru podľa toho chcete zvuk maskovať v malej kancelárii alebo vo veľkom open space či inom priestore.

Systém QtPRO®

Inštalácia – direct field (priame) – zvuk je vysielaný priamo smerom dole do priestoru/pracoviska

V prípade potreby maskovania reči vo viacerých miestnostiach s plne nastaviteľnou celou sieťou reproduktorov, môžete siahnuť i po vyššej rade systému – Dynasound PRO®. Pomocou tejto novinky dokážete ovládať každý reproduktor samostatne a vyladiť tak systém presne podľa potreby.  Výhodou tohto systému je, že pridáva neviditeľnosť, pretože reproduktory môžu byť umiestnené do zníženého stropu  alebo dvojitej podlahy. Tým sa dosiahne čistá a neviditeľná inštalácia, ktorá účinne prekrýva presluchy medzi miestnosťami.

Výhody:

 • každý reproduktor je samostatne ovládateľný
 • vynikajúca kontrola
 • riadenie a kontrola po sieti
 • neviditeľná inštalácia

DynasoundPRO®

Inštalácia – in plenu (nepriame) – zvuk sa vysiela smerom hore (do stropu), kde sa odráža a pokračuje dole do priestoru/pracoviska

Zaujal vás tento článok?

Chceli by ste meeting room, smart room alebo iné audiovizuálne riešenie pre vašu firmu, či kanceláriu? Inšpirujte sa našimi úspešnými projektami a využite možnosť konzultácie s nami. Navrhneme riešenie, dodáme a nainštalujeme zariadenia a zaškolíme personál. My – MediaTech sa postaráme o vaše projekty od začiatku až do konca presne na mieru, podľa vašich požiadaviek.

Odborná konzultácia


Konzultujte s nami svoje predstavy úplne bezplatne. Odošlite nám nezáväzný formulár a náš tím odborníkov vás bude v krátkom čase kontaktovať.

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

Kontakt

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

Professional Consultation

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Contact

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

WordPress Lightbox