Videokonferencia - 5 dôvodov prečo je dôležitým nástrojom pracovných stretnutí

Videokonferencia je v dnešnej dobe dôležitým a využívaným nástrojom pre komunikáciu na diaľku. Prečo komunikujeme cez videokonferenciu? Je to preto, aby sme dokázali druhej strane ukázať vizuálne podnety, ktoré môžeme vidieť iba pri osobnom stretnutí? Možno preto, že dokážeme komunikovať s klientom, kolegom alebo partnerom za ktorým by sme inak museli cestovať? Bez ohľadu na dôvod vidíme obrovský posun a nárast v používaní videokonferencie. Zároveň je dôležité si uvedomiť, že úspešnosť videokonferencie a online stretnutí závisí od obrazovej a zvukovej kvality, t.j. správne zvoleného a dodaného videokonferenčného hardvéru.

V tomto článku sa s Vami podelíme o 5 kľúčových výhod videokonferencie, ktoré majú dopad na obchodné vzťahy a celkovú produktivitu práce.

1 Zredukuje náklady a ušetrí čas

Využite svoj biznis čas efektívne. Videokonferencia šetrí váš čas a je moderným riešením na obchodné stretnutia, komunikáciu s pracovnými tímami, konzultácie a porady na diaľku bez opustenia vašej kancelárie alebo firmy. Organizovanie osobných stretnutí môže vyžadovať kúpu leteniek, ubytovania a ďalšie rôzne dodatočné náklady. Videokonferencie umožňujú tímom jednoduché a časté pripojenie podľa potreby. Vďaka dnešným technológiám sa na videokonferencii môžete cítiť prirodzene ako pri bežnej komunikácii face-to-face.

2 Umožňuje vidieť neverbálne podnety

Ľudia si omnoho lepšie pamätajú vizuálne informácie ako iba zvukové informácie. Štúdie ukázali, že iba 7% komunikácie je verbálnej, zatiaľ čo tón vášho hlasu tvorí 38% a neverbálne podnety až 55%. Pomocou videokonferencie môžete druhú stranu nielen počuť, ale aj vidieť.

3 Priblíži vás bližšie k druhej strane

Videokonferencia rieši dôležité stretnutia a komunikáciu bez priameho kontaktu avšak s plnou dôverou. Okrem zdvorilostného podania rúk zachováte všetky náležitosti biznis etikety. Videokonferencia dokáže v plnej miere nahradiť písanie dlhých mailov či telefonovanie. Komunikácia obohatí emocionálnu stránku a dôležitý vizuálny vnem oboch strán.

4 Investícia, ktorá sa vám vráti

Správne zvolený a dodaný videokonferenčný hardvér nahradí plánovanie služobných ciest, rezerváciu ubytovania či podrobné študovanie máp. Stretnutia a komunikácia s obchodnými partnermi pomocou videokonferencie šetrí úžasné množstvo času a financií, ktoré môžete investovať do rastu vášho biznisu.

5 Zvyšuje produktivitu

Obohatenie konferenčného hovoru o video môže viesť k zvýšenej produktivite. Tento ľudský spôsob konverzácie môže zabrániť účastníkom v rozptyľovaní, ktoré by mohlo nastať iba pri obyčajnom audio hovore, telefonáte alebo pri písaní e-mailu. Videokonferencia núti účastníkov udržiavať očný kontakt s druhou stranou, sústrediť sa viac na konverzáciu a okamžite reagovať na podnety druhej strany. Pomocou videokonferencie sa dá zároveň aj zdieľať obrazovka alebo prezentovať rôzny obsah okamžite v reálnom čase.

yvc-200 videokonferencia

Navrhujeme a dodávame kvalitné hardvérové riešenia pre vaše videokonferencie podľa požiadaviek. Neváhajte nás kontaktovať na mediatech@mediatech.sk alebo vypíšte krátky formulár nižšie.

Budeme Vás spätne kontaktovať.

KONTAKTUJTE NÁS

Vypíšte krátky formulár alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky. Vašej požiadavke sa bude venovať náš špecialista.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 220 999 700

NAPÍŠTE NÁM

mediatech@mediatech.sk

ALEBO VYPLŇTE FORMULÁR

    Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

    WordPress Lightbox