Najlepšie riešenia pre stredné zasadacie miestnosti

Jedným z najlepších riešení na pracovné stretnutia sú bezpochyby huddle roomy. Niet sa čo čudovať. Počet huddle rooms, ktoré sú výborné pre ad – hoc a malé stretnutia, stále rastie. Netreba ale zabúdať na klasické, dopredu dohodnuté veľké pracovné stretnutia vo väčších zasadacích miestnostiach.

Stredne veľké zasadacie miestnosti sú základom pre každú prosperujúcu spoločnosť. V dnešnej dobe nie je vždy ľahké stretnúť sa osobne a preto videokonferencie majú nezastupiteľné miesto.

Ak sa budete riadiť týmito praktickými radami nastavenia meeting room, Vaša videokonferencia bude ešte lepšia a rýchlejšia.

Ubezpečte sa, že vaše riešenie je flexibilné

Zaobstarajte si audio/video riešenie, ktoré sa hodí priamo do vašej zasadacej miestnosti – v závislosti od jej tvaru a veľkosti. Pri videokonferenčnom hovore, kde je dôležitá interakcia medzi ľuďmi, je dôležité do meeting room umiestniť veľký displej, aby sa dobre videli aj ľudia na konci miestnosti. Ak počas videokonferencie plánujete aj prezentovať a zdieľať obsah, odporúčame nainštalovať dve obrazovky, aby sa účastnící vzájomne videli a videli aj zdieľaný obsah.

Umiestnenie kamery

Uistite sa, že kamera je umiestnená vo výške očí účastníkov okolo konferenčného stola.

Uistite sa, že máte správne zvukové pokrytie

Bez ohľadu na to, či máte namontované reproduktory na prednej strane miestnosti alebo používate reproduktory umiestnené na stole, zvážte umiestnenie ďalších mikrofónov, aby bolo poskytnuté kvalitné zvukové pokrytie aj účastníkom, ktorí sedia v rohoch miestnosti.

Správny výber a nastavenie kabeláže

Vyberte si také riešenia, ktoré minimalizujú počet káblov medzi stolom a obrazovkou. Čím viac technológií môžete umiestniť za obrazovku, za stenu, či umiestniť pod stôl, tým budete mať menej káblov, s ktorými sa budete musieť zaoberať.

Myslite nad rámec technológií

Nábytok – tvar stola môže pomôcť maximalizovať počet ľudí, ktorí budú viditeľný na kamere. Lichobežníkový alebo trojuholníkový tvar je najlepší, so širším koncom bližšie k obrazovke a ku kamere.

Pozadie – Rovnomerne osvetlený priestor pomáha kamere zachytiť čo najpresnejšie farbu, kontrast a video. Snažte sa vyhýbať priehľadným stenám, odrazovým plochám alebo oknám, ktoré môžu byť zdrojom rozptýlenia.

Riadením sa spomínanými praktickými radami si môžete byť istý, že obidve strany videokonferencie budú mať s priebehom a kvalitou videokonferencie tie najlepšie skúsenosti.

WordPress Lightbox