Nadčasová premena

Ako sa z čitárne Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave stala jedna z najmodernejších multimediálnych miestností na Slovensku

Naša spoločnosť mala možnosť priložiť ruku k dielu a podieľať sa na rekonštrukcii priestorov  čitárne Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského. Práve v rámci nej sme implementovali do priestoru najmodernejšie audiovizuálne technológie, ktoré spolu vytvorili symbiózu dokonalej harmónie čistého zvuku a ostrého obrazu.

MediaTech ozvučenie
bohumil-tonkovic

Bohumil Tonkovič
Projektový špecialista, MediaTech Central Europe
+421 220 999 700 / mediatech@mediatech.sk

Koncepcia systému bola navrhnutá podľa špecifických požiadaviek priestoru s dôrazom na aktuálnosť použitých technológií, dlhodobú spoľahlivosť systému, kvalitu a jednoduchosť obsluhy. Čitáreň sme spoločne zmenili na multimediálnu miestnosť, ktorá umožňuje nielen využiť najmodernejšie zvukové a vizuálne technológie pre prezentácie účastníkov v multimediálnej miestnosti, ale aj spojiť sa on-line so svetom, tvoriť a zdieľať vedomosti a skúsenosti s ktorýmkoľvek miestom na svete. Súčasne sme do priestoru implementovali magnetickú slučku pre sluchovo postihnutých, čo zaraďuje nový priestor Farmaceutickej fakulty medzi svetový štandard pri usporiadaní mítingov a konferencií.

MediaTech ozvucenie priestorov

Ovládanie technológií cez dotykový panel

Celá multimediálna miestnosť funguje v plne automatickom režime a riadi sa z dotykového panelu, ktorý je umiestnený na rečníckom pulte. Sú na ňom ikony zobrazujúce  požiadavky na režim prevádzky. Pre predstavu: napr. po zatlačení ikony „Prezentácia“ sa automaticky vysunie zabudované prezentačné plátno, zapína sa výkonný laserový projektor a aktivuje zvukový systém priestoru do režimu prezentácie.

Mikrofóny výrobcu Audio-technica (káblové na predsedníckom stole a bezdrôtové prenosné pre rečníka a publikum) sú automaticky mixované digitálnym mixážnym pultom tak, aby zabezpečili čo najvernejší, čistý a zrozumiteľný prenos zvuku.

V režime „Videokonferencia“ sa automaticky zmení celkové nastavenie audiovizuálneho  systému, aktivuje sa obojsmerná hlasová a video komunikácia cez zabudovanú digitálnu kameru Atlona s možnosťou motorického natáčania.

Jedinečná inštalácia magnetickej slučky

Ďalej v priestore bola aplikovaná aj magnetická slučka pre sluchovo postihnutých.

Tá je v dnešnej dobe už zaužívaným štandardom a práve multimediálna miestnosť Farmaceutickej fakulty UK je prvou z fakúlt na Slovensku, ktorá touto inovatívnou technológiou disponuje.

Práve vďaka magnetickej slučke zabudovanej v podlahe, ktorá vyžaruje pomocou princípu  indukcie audio signál zo systému v konferenčnej miestnosti, môžu aj nedoslýchaví účastníci vnímať zvuk bez hluku v pozadí a počuť prichádzajúci zvuk zreteľne. Technológia indukčnej slučky je od výrobcu Ampetronic , ktorý je globálnym svetovým lídrom v technológii indukčných slučiek pre nepočujúcich.

Bolo nám cťou prispieť k tejto nadčasovej premene.

videoprojekcia

Využili sme technológie od našich partnerov

KONTAKTUJTE NÁS

Vypíšte krátky formulár alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky. Vašej požiadavke sa bude venovať náš špecialista.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 220 999 700

NAPÍŠTE NÁM

mediatech@mediatech.sk

ALEBO VYPLŇTE FORMULÁR

    Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania

    WordPress Lightbox